środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Donald Tusk zaapelował do protestujących, aby nie blokowali granicy z Ukrainą

spot_img

Premier Donald Tusk zaapelował podczas środowej konferencji prasowej do polskich protestujących, aby nie blokowali granicy polsko-ukraińskiej.

Donald Tusk zapewnił, że dla Polski „bardzo ważna jest pomoc Ukrainie w wojnie z Rosją i działania Polski w tym zakresie nie zmienią się”. Premier obiecał, że zrobi wszystko, aby skutecznie wesprzeć Ukrainę w jej obronie przed rosyjską agresją.

Z kolei polski rząd rozumie obawy polskich rolników i przewoźników. Donald Tusk zaznaczył, że sprawdzi, dlaczego polscy rolnicy planują wznowienie blokady granicy polsko-ukraińskiej pomimo porozumienia o zawieszeniu blokady.

Będę chciał wiedzieć, dlaczego zaufanie trwało tak krótko” – powiedział polski premier.

Tusk powiedział także, że zwrócił się do ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka z prośbą o przedstawienie perspektyw rozwiązania problemu blokady granicy przez przewoźników.

Będę przekonywał polskich przewoźników, aby nie wykorzystywali blokady jako metody ochrony swoich interesów” – podkreślił Tusk i zapewnił, że polski rząd chce zrobić „wszystko, co możliwe, aby chronić ich interesy w nierównej konkurencji z przewoźnikami ukraińskimi”.

Zdaniem premiera blokada granicy w kontekście wzmożonych bombardowań Ukrainy przez Rosję nie pomaga polskim władzom rozwiązać tego problemu, a wręcz je utrudnia. Tusk podkreślił, że argumenty Polski byłyby lepiej słyszalne, gdyby Polska nie była krajem blokującym granicę.

Źródło: youtube.com

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x