czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Wystartował nabór na dofinansowanie dla producentów owoców i warzyw. Sprawdź na co możesz otrzymać wsparcie

spot_img

Od 20 czerwca 2024 r. organizacje producentów owoców i warzyw ponownie mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację działań zapisanych w swoich programach operacyjnych. Sprawdź kto i na jakich zasadach może ubiegać się o wsparcie.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O pomoc mogą ubiegać się organizacje producentów owoców i warzyw uznane przez dyrektora oddziału regionalnego ARiMR oraz zrzeszenia organizacji producentów owoców i warzyw posiadające status uznania nadany przez prezesa ARiMR. Wsparcie można otrzymać na realizację działań zapisanych w programie operacyjnym w ramach następujących interwencji:

  • I.7.1 – Poprawa infrastruktury służącej do planowania i organizacji produkcji: dostosowanie produkcji do popytu, optymalizacja kosztów produkcji, zwrot z inwestycji, stabilizacja cen.
  • I.7.2 – Poprawa wyposażenia technicznego: koncentracja dostaw i umieszczanie produktów na rynku owoców i warzyw.
  • I.7.3 – Działania informacyjne, promocyjne i marketingowe: produkty, marki, znaki towarowe organizacji producentów owoców i warzyw.
  • I.7.4 – Wycofanie z rynku owoców i warzyw.
  • I.7.5 – Działania na rzecz ochrony środowiska oraz łagodzenia zmian klimatu.
  • I.7.6 – Badania i rozwój.

Warunki finansowe wsparcia

Pomoc będzie wypłacana w formie refundacji do 50% wydatków poniesionych z funduszu operacyjnego na działania zatwierdzone w programie operacyjnym. Kwota dofinansowania będzie równa kwocie wpłaconych przez organizację lub związek składek na fundusz operacyjny, jednak nie będzie mogła przekroczyć:

  • 4,1% wartości produktów sprzedanych (WPS) przez organizację producentów w okresie odniesienia, lub 4,6% pod warunkiem wykorzystania nadwyżki 0,5% WPS na zapobieganie sytuacjom kryzysowym i zarządzanie ryzykiem, promocję i marketing, ochronę środowiska naturalnego lub badania i rozwój.
  • 4,5% wartości produktów sprzedanych (WPS) przez zrzeszenie organizacji producentów w okresie odniesienia, lub 5% pod warunkiem wykorzystania nadwyżki 0,5% WPS na zapobieganie sytuacjom kryzysowym i zarządzanie ryzykiem, promocję i marketing, ochronę środowiska naturalnego lub badania i rozwój.

Procedura składania wniosków

Dokumenty można składać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR od 20 czerwca do 22 lipca 2024 r. Warto zatem już teraz przygotować niezbędne dokumenty i zaplanować działania, aby móc skorzystać z dostępnego wsparcia na rozwój i promocję swojej działalności.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x