czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Dobra wiadomość dla strażaków ochotników. Sejm przegłosował dodatek do emerytury!

spot_img

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w tym roku świętuje stulecie swojego powstania. Na ten piękny jubileusz Druhny i Druhowie otrzymali piękny prezent, na który czekali długie lata – dodatek do emerytury z tytułu udokumentowanej służby w OSP – poinformował Zbigniew Ziejewski na portalu społecznościowym poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Poniżej oczekiwań ale zawsze coś

Dodatek ma wynieść 200 złotych miesięcznie po 25 latach służby u Druhów i 20 lat u Druhen. Koalicja Polska postulowała o wypłatę świadczeń po 10 latach służby, jednak pomysł nie został zaaprobowany przez rządzących. 

Wierzę, że przegłosowanie ustawy przez Senat oraz podpis Prezydenta pod tą ustawą to tylko formalność i że od przyszłego roku strażacy ochotnicy będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. – napisał Zbigniew Ziejewski 

Dzięki ustawie ochotnicy będą mogli liczyć na dodatkowe świadczenia takie jak dodatek do emerytury, legitymacja służbowa czy możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Pozostaje czekać aż ustawa trafi do Senatu i jak najszybciej zostanie zaakceptowana. 

źródło: facebook.com/ZbigniewZiejewski

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zenon
zenon
2 lat temu

dziadostwo i tyle jak teraz udokumentować staż w OSP jak nie ma żadnej dokumentacji

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x