niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Do Polski coraz częściej zakradać będzie się zima [POGODA]

spot_img


Poniedziałek
W najcieplejszym momencie dnia na Suwalszczyźnie, Wyżynie Elbląskiej i Kaszubach temperatura nie wzrośnie powyżej -1 stopnia Celsjusza. W województwie Warmińsko-Mazurskim i na pozostałym obszarze woj. Pomorskiego temperatira wzrośnie do około 0 stopnia Celsjusza i tutaj prószyć może śnieg, który będzie się utrzymywał. Słaby śnieg do południa przy temperaturze 1-3 stopni powyzej zera popada również na Kujawach, północy Wielkopolski i na Pomorzu Zachodhim wraz z północną częścią Ziemi Lubuskiej. W centrum sucho i około 3-5 stopni powyżej zera. Najcieplej wraz z przebłyskami słońca na południu i południowym wschodzie kraju- nawet do 8 stopni celsjusza.

Wtorek
To będzie bardzo deszczowa doba- na polach pojawią się spore kałuże, miejscami rozlewiska. W ciagu dnia w całym kraju spadnie deszcz, który w wielu regionach wschodniej Polski potrwają przez niemal cały dzień. Spadnie do nawet 10-20 mm deszczu na wschodzie i północy kraju. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od około 1-2 stopni powyżej zera na Kaszubach poprzez 5 stopni na większym obszarze kraju do 7-8 stopni na południowym wschodzie.

W kolejnych dniach czeka nas ochłodzenie. Do weekendu w całym kraju zapanuje całodobowy mróz. Nocami na północy temperatura moze spadać do -10 stopni Celsjusza. W ciągu dnia ma być przeważnie około 1/3 stopni poniżej zera.

Nie wiadomo jeszcze, czy zimę z mrozem poprzedzą jakieś opady śniegu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x