wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Deszczowa doba na północy i sucha na południu kraju [POGODA]

spot_img

W nocy na wschodzie, południu i w centrum sucho i pogodnie. Przez to przy gruncie chwyci przymrozek do -2/0 stopni. Na zachodzie po północy niebo się zachmurzy i spadnie około 1-1,5 mm deszczu przez pół godziny. Nieco więcej do 3 mm w rejonie Szczecina, Koszalina, Choszczna. Na zachodzie o poranku będzie około 2-4 stopni.

Między 6, a 8 rano krótki opad deszcz do 1-2 mm popada od Łodzi po Warszawę, Olsztyn. Do południa opad odsunie się za Lublin, Białystok, Suwałki. Po opadach liczne przejaśnienia na wschodzie, północy i w centrum kraju. Na południu przeważnie słonecznie.

Na zachodzie w południe dotrze kolejny front z deszczem- przeważnie ciągłym kilkugodzinnym. W rejonie Szczecina, Koszalina, Miastka spadnie około 4-8 mm deszczu. Kujawy, Wielkopolska, Ziemia Lubuska, po południu Pomorze Wschodnie, Środkowe i Warmia otrzyma 3-5 mm deszczu. W pasie od Warszawy po Łódź, Kalisz, Rawicz, Wrocław popada przelotnie do 0-2 mm. Na południu nadal sucho i słonecznie. O zmroku ponownie popada na Mazurach, Suwalszczyźnie- do 1-4 mm.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😏

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x