poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Decyzja zapadła. OSM Czarnków zostanie przejęta przez Mlekovitę

spot_img

Decyzja, która ostatecznie przesądziła o przyszłości OSM Czarnków, została podjęta podczas piątkowego spotkania delegatów. W jednym przełomowym momencie lokalna marka OSM Czarnków została wciągnięta w objęcia ogólnopolskiego giganta, Mlekovity. Już niedługo podpisy zostaną złożone na oficjalnych dokumentach, a nowa era rozpocznie się w sierpniu.

OSM Czarnków oficjalnie trafi pod skrzydła Mlekovity

Niełatwa droga do tej decyzji była pełna trudnych rozmów, burzliwych dyskusji i licznych konsultacji. Sygnały z Czarnkowa i Chodzieży, zapowiadające niespokojne czasy, dochodziły już od dawna. Nawet parlamentarzyści zaangażowali się w tę sprawę, starając się znaleźć rozwiązanie, ale bezskutecznie. W końcu nadeszła chwila, gdy większość delegatów uznała, że jedynym ratunkiem dla OSM będzie włączenie się pod skrzydła uznanej, stabilnej i silniejszej firmy. Chociaż na samym spotkaniu nie wszyscy byli jednomyślni, głosowanie zdecydowanie przeważyło na korzyść połączenia.

Prezes Mlekovity: produkty OSM Czarnków nie znikną z rynku

Radość i zadowolenie prezesa Mlekovity, Dariusza Sapińskiego, nie da się ukryć. W jego przekonaniu, rynek mleczarski przeżywa kryzys i stagnację, a jedynie duże, dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa mają szansę przetrwać. Prezes zapewnia, że produkty OSM Czarnków nie znikną z rynku, wręcz przeciwnie – będą dostępne w całej Polsce, nie tylko na poziomie regionalnym, jak dotychczas. Ponadto, nazwa i logo Czarnkowa pozostaną nietknięte, zachowując swoją tożsamość.

Bezpieczeństwo finansowe i nadzieja dla czarnkowskich spółdzielców

Podobną optykę widzenia prezentuje prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, Waldemar Broś. Według niego Mlekovita to bardzo pewny partner, który od lat przewodzi rankingowi krajowych producentów. Wejście do tej firmy na zasadzie współwłasności i ze spółdzielczym statusem gwarantuje i bezpieczeństwo finansowe. A na czas kryzysu to chyba najlepsza opcja z możliwych dla czarnkowskich spółdzielców.

Decyzja o połączeniu z Mlekovitą, choć niełatwa, może stanowić nadzieję na rozwiązanie problemów, z którymi borykają się zarówno OSM Czarnków, jak i dostawcy mleka w naszym regionie. Jednak czy to naprawdę będzie skuteczne remedium?

źródło: epoznan.pl; pzl24.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x