sobota, 1 kwietnia, 2023
spot_img

Złożyłeś już wniosek o pomoc dla producentów trzody poszkodowanych przez ASF?

spot_imgspot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że producenci rolni, którzy w związku z wystąpieniem ASF otrzymali od Powiatowego Lekarza Weterynarii zakaz utrzymywania świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, mogą ubiegać się o pomoc finansową. Wsparcie udzielane jest z budżetu krajowego.

Ile można otrzymać?

Wysokość pomocy uzależniono od średniej rocznej liczby świń. Jednak w liczbie nie przekraczającej 50 sztuk na jednego producenta. Uzależnia się ją też od liczby dni objętych zakazem produkcji w konkretnym roku kalendarzowym oraz od kwoty 0,36 zł za każdy dzień. Rekompensata wypłacana jest za dany rok. I nie później niż do dnia 15 stycznia roku następnego.

Pomoc na wniosek producenta

Powyższe wsparcie przyznawane jest na wniosek producentów świń w drodze decyzji, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę tegoż producenta,  kierowników biur powiatowych ARiMR. Wnioski przyjmowane są przez biura powiatowe Agencji w trybie ciągłym. Należy je składać na formularzu opracowanym i udostępnionym przez na stronie internetowej Agencji w zakładce „Pomoc krajowa”. Tam też znaleźć można
szczegółowe informacje dotyczące tej formy wsparcia.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

spot_imgspot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x