sobota, 24 lutego, 2024

Czy załatwianie spraw w ARiMR może być przyjemne?

spot_img

Czy załatwianie spraw w ARiMR może być przyjemne? Według najnowszego raportu „Polska Wieś i Rolnictwo 2023”, odpowiedź brzmi jednoznacznie „tak”. Aż 88,8% osób, które miały kontakt z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wyraziło pozytywne opinie na temat jakości obsługi. To imponujący wzrost o 16,4 punktu procentowego w porównaniu do roku poprzedniego.

Czy załatwianie spraw w ARiMR może być przyjemne?

Działalność ARiMR w oczach beneficjentów

Rozważając działalność ARiMR, beneficjenci ocenili ją bardzo korzystnie. Wśród czynników, które cieszyły się uznaniem, znalazły się dostępność placówek, łatwość nawiązywania kontaktu telefonicznego z pracownikami oraz ich kompetencje. Dodatkowo, możliwość składania wniosków przez internet została uznana za istotną i wygodną.

ARiMR jako główne źródło informacji o dotacjach

Badanie wykazało również, że strona internetowa ARiMR jest głównym źródłem informacji o dostępnych programach wsparcia dla rolników dla 55,7% respondentów. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zdobyła także wysokie noty za jakość swoich działań informacyjnych, prowadzonych za pośrednictwem różnych mediów, takich jak telewizja, radio, prasa, broszury, ulotki, portal internetowy ARiMR, infolinia i punkty informacyjne ARiMR. Aż 59,2% rolników oceniło te działania jako bardzo dobre lub dobre, podczas gdy 78,9% osób załatwiających sprawy w jednostkach ARiMR w ostatnich 12 miesiącach wydało podobnie korzystne oceny.

O badaniu „Polska Wieś i Rolnictwo” 

Badanie „Polska Wieś i Rolnictwo” to cykliczne badanie ankietowe, prowadzone od 2004 roku. W raportach rocznych znajduje się wiele informacji, w tym oceny instytucji działających na rzecz sektora rolnictwa, w tym ARiMR, oraz opinie rolników na temat sytuacji gospodarstw rolnych, podnoszenia wiedzy i umiejętności rolniczych oraz korzystania z internetu. Badani respondenci również wyrażają swoje zdanie na temat unijnych programów pomocowych, zakresu wsparcia ze środków publicznych i innych ważnych kwestii. W ostatnim badaniu udzielili także odpowiedzi na pytania dotyczące wpływu wojny na bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Najnowsza analiza została przeprowadzona przez instytut badawczy Market Research World na próbie 2500 mieszkańców obszarów wiejskich, na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, KOWR i KRUS.

źródło: ARiMR

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x