piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Czy będzie okupacja Ministerstwa?

Po ponad dwóch godzinach od rozpoczęcia dzisiejszego protestu AGRO-Unii przy wejściu do Ministerstwa Rolnictwa Policja podjęła czynną interwencję. Lider organizacji Michał Kołodziejczak wraz z towarzyszącymi mu aktywistami AGRO-Unii zostali usunięci sprzed bramy. Usunięto też kłódkę, łańcuch i bele słomy. Wkrótce po tym zdarzeniu Michał Kołodziejczak zwołał krótką konferencję podsumowującą dzisiejszy protest. 

– Od godziny 6.45 gdy rozpoczęliśmy protest minęło już sporo czasu, a pana Ministra Grzegorza Pudy nie widzimy! –mówił nie ukrywając emocji Michał Kołodziejczak. – Czy nie przyszedł dziś do pracy?! Czy może wszedł przez piwnicę? Tego nie wiemy! Wiemy natomiast, że za kilka dni będą nas wyciągać z budynku Ministerstwa, bo my rolnictwa nie odpuścimy! Będziemy tu przychodzić i protestować! A ta kłódka i ten łańcuch to symbole naszej bezradności! Ministerstwo nie robi nic by rolnikom pomóc! Niech więc będzie zamknięte! Niech jego pracownicy nie zarabiają tak jak wielu rolników w obecnej sytuacji! Wyrażamy też solidarność z protestującymi pielęgniarkami, bo je traktuje się tak samo źle jak polskich rolników. I nie można nie reagować!

Rolnictwo na skraju przepaści 

W powyższym kontekście Michał Kołodziejczak wspominał też o bardzo złej sytuacji hodowców trzody zmagających się z niskimi cenami skupu i ASF, o problemach branży drobiarskiej w sytuacji nawracającego HPAI, o kłopotach branż: warzywnej i owocowej, a także o widmie uzależnienia polskiej gospodarki od importu produktów rolno-spożywczych z Niemiec i Danii. Problemem jest też narastająca możliwość likwidacji małych rodzinnych gospodarstw rolnych.

Źródło i foto: profil AGRO-Unii na FB 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x