środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Corteva wypuszcza nowe herbicydy na sezon 2023. Co znajdziemy w ofercie?

spot_img

Rolnicy co sezon stoją przed nieustannym wyzwaniem w walce z chwastami, które negatywnie wpływają na jakość i ilość plonów. W tym kontekście, pojawienie się nowych i innowacyjnych herbicydów na rynku jest zawsze powodem do zainteresowania i nadziei na lepsze wyniki upraw. Właśnie taka szansa nadarza się w sezonie 2023, gdy Corteva Agriscience wprowadza do Polski dwa nowe środki chwastobójcze – Starane™ Forte i Principal™ Flex.

zdj: Corteva

Nowe produkty to efekt wieloletniej pracy naukowej i rozwojowej firmy, której celem jest stworzenie skutecznych i bezpiecznych dla środowiska produktów, a jednocześnie zapewniających optymalną ochronę upraw. Jakie korzyści niosą ze sobą nowe herbicydy?

Starane™ Forte – skuteczna ochrona przed chwastami w każdych warunkach klimatycznych

Starane™ Forte to nowa odsłona legendarnego produktu Corteva – Starane™. Wersja Forte zawiera innowacyjną substancję czynną Arylex™ active (halauksyfen metylu) oraz fluroksypyr meptylu i przeznaczona jest do zwalczania chwastów w zbożach ozimych i jarych. Starane™ Forte jest skuteczny w szerokim zakresie temperatur, już nawet od 2 do 25 stopni Celsjusza. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz po godzinie od wykonania zabiegu. Preparat zwalcza dymnicę pospolitą, jasnotę purpurową, bodziszki, przytulię czepną (w każdej fazie), chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, mak polny, tasznik pospolity, rdestówka powojowatą i komosę białą.

Principal™ Flex – nowoczesny herbicyd do skutecznego zwalczania chwastów w kukurydzy

Druga nowość, Principal™ Flex, to preparat przeznaczony do nalistnego, powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate), perzu, życicy oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Herbicyd zawiera trzy substancje czynne, tj. nikosulfuron, rimsulfuron i dikambę oraz sejfner, który zabezpiecza kukurydzę przed uszkodzeniem. Działa systemicznie, pobierany jest głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, wstrzymując jej wzrost i rozwój. Chwasty początkowo przebarwiają się, następnie całkowicie zamierają. Principal™ Flex stosuje się jednorazowo lub w dawkach dzielonych. W systemie dawek dzielonych plantatorzy kukurydzy mogą zwalczyć w niskiej dawce zarówno pierwsze, jak i wtórne wschody chwastów zagrażających uprawom kukurydzy.

Łagodna lecz skuteczna ochrona 

Środek skutecznie eliminuje chwasty, ale jest łagodny dla kukurydzy, ponieważ zawiera specjalny sejfner, który zabezpiecza rośliny uprawne przed fitotoksycznym działaniem herbicydu. To związek chemiczny, który sprzyja szybszemu i pełniejszemu rozkładowi substancji czynnej w komórkach rośliny uprawnej. Ponadto, nie stwarza zagrożeń dla upraw następczych. Jesienią tego samego roku, po zbiorze kukurydzy można wysiewać zboża ozime, a wiosną i jesienią następnego roku – wszystkie rośliny uprawne. 

Bakterie wiążące azot z powietrza dla jeszcze skuteczniejszej ochrony

Co więcej, Principal™ Flex można stosować łącznie z produktami mikrobiologicznymi zawierającymi Methylobacterium symbioticum, czyli bakterie wiążące azot z powietrza np. Utrisha™ N lub BlueN® od fazy 4 liścia właściwego kukurydzy (BBCH-14), zarówno jednorazowo lub w systemie dawek dzielonych.

“Jesteśmy w momencie wielkich zmian technologicznych w rolnictwie. My w Corteva Agriscience rozumiemy kierunek i tempo tych zmian oraz wychodzimy im naprzeciw z naszym portfolio. Dlatego Corteva Agriscience stawia na nowoczesne substancje czynne i wprowadza nowe herbicydy pozwalające rezygnować z zabiegów doglebowych. Ponadto, Corteva umożliwia rolnikom łączenie zabiegów wykorzystujących tradycyjne środki ochrony roślin z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania azotem i fizjologią roślin. Działania te pozwalają rolnikom realizować skuteczne programy ochrony zgodnie z nowymi wymaganiami środowiskowymi, a równocześnie oszczędzać na kosztach prowadzenia gospodarstwa,” – powiedział Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience Polska.

Już niedługo Starane™ Forte oraz Principal Flex™ będą dostępne w szerokiej sieci dystrybucji firmy Corteva.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x