wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Coraz bliżej do porozumienia w sprawie eksportu ukraińskiego zboża drogą morską

spot_img

Agencja Reuters donosi, że podczas środowego (13.07.2022) spotkania w Ankarze doszło do zbliżenia stanowisk Ukrainy i Rosji w sprawie zapewnienia bezpiecznego eksportu ukraińskich towarów przez Morze Czarne. Turecki minister obrony powiedział, że umowa, powinna zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Porozumienia ma zakładać, że Rosja zgodzi się na rozejm podczas przemieszczania dostaw, Turcja – wspierana przez ONZ – przeprowadzać będzie inspekcje statków, aby rozwiać rosyjskie obawy przed przemytem broni.

Warto dodać, że po odzyskaniu kontroli na wyspą Węży możliwy jest eksport zboża mniejszymi statkami przez ujście Dunaju.   

Andrzej Bąk
Źródło: Reuters

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x