poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Co z suszą i przymrozkami? Widać pewne zmiany [POGODA]

-REKLAMA-spot_img

Dziś popaduje w ilości 3 do 15 mm deszczu u naszych południowych sąsiadów- grafika widoczna pod prognozą.

Na początku zmiany zajdą na słupkach naszych termometrów- wszystko wskazuje na to, że ta zmiana będzie trwalsza niż ostatnio a zostanie zapoczątkowana we wtorek na zachodzie i północy, oraz od środy na wschodzie kraju.

Wiatry. Te w tym tygodniu mają być słabe i umiarkowane- do maksymalnie 45 km/h na Dolnym Śląsku we wtorek. Na wschodzie i południu od środy prawie bezwietrznie.

Przymrozki. Na wysokości 2 metrów do wtorku/środy pojawiać się będą od Kaszub po Pomorze Zachodnie, północ Kujaw i Wielkopolski po zachodnią Wielkopolskę i Dolny Śląsk. W centrum, na południu, wschodzie i zachodzie przymrozki na 2 metrach odpuszczą we wtorek o poranku.

Przy gruncie przymrozki na północy i wschodzie kraju zdarzać się będą do piątku włącznie- bardzo możliwe, że te najniższe wartości pojawiać się będą tylko w zagłębieniach terenu i nie przy samym gruncie, a na wysokości 5-10 centymetrów ponad gruntem.

Na wysokości 2 metrów nad ranem w drugiej części tygodnia notować będziemy od +1/+3 stopni na północy i wschodzie, +2/+5 stopni w centrum i na południu, do +3/+6 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

W najcieplejszym momencie dnia:

Warmia, Mazury, Podlasie, Pomorze Gdańskie, północ Lubelszczyzny i Mazowsza- do środy maksymalnie 10-13 stopni. Od środy do piątku około 14-16 stopni.

Lubelszczyzna, Kujawy, Mazowsze, Świętokrzyskie- do środy 12-14 stopni. Od środy 17-19 stopni.

Południe i zachód kraju-  do środy na południu 15 stopni, na zachodzie 16 stopni. W czwartek i piątek na południu 18-20 stopni, zaś na zachodzie (Szczecin, Gorzów, Wrocław, Opole) do 19-22 stopni.

Opady- tych do piątku nie będzie nigdzie w naszym kraju. Na niebie przeważnie błękit nieba.

Dziś na 6-7 dni przed przyszłym weekendem pojawia się szansa na chmury, w tym i możliwość opadów. Nie jest dziś znana skala opadów, region i natężenie. Zwyczajnie pojawia się nadzieja, a więcej na ten temat będzie można napisać za kilka dni- oby nic się nie zmieniło.

Wraz z chmurami miałoby się zrobić jeszcze cieplej- po 25 kwietnia i na początku maja mamy mieć noce na poziomie 5-13 stopni.

Łukasz Sieligowski

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników