czwartek, 28 października, 2021
spot_img

Co z odsadkami i jałówkami?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Pomoc COVID-19  – co z jałówkami i odsadkami?

W związku z tym, że sektor hodowli bydła mięsnego i chowu opasów, w tym też hodowcy jałówek i odsadków odczuł znaczące skutki kryzysu związanego z pandemią kororonawirusa, m.in w postaci wyraźnego spadku cen, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  z wnioskiem o uzupełnienie projektu rozporządzenia dot. Pomocy dla gospodarstw szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 i dodanie do tego dokumentu poniższych treści:
– co najmniej 3 szt. gatunku bydło domowe (Bos taurus), typu użytkowego mięsnego, których wiek wynosił co najmniej 6 miesięcy i nie więcej niż 11 miesięcy;
– co najmniej 3 szt. samic gatunku bydło domowe (Bos taurus) typu użytkowego mięsnego, których wiek wynosił co najmniej 14 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące z przeznaczeniem na ubój.

Ujednolicić wysokość wsparcia

Kolejny postulat związku to propozycja ujednolicenia wysokości wsparcia do sztuki bydła (określając jednocześnie maksymalną kwotę wsparcia oraz ilość sztuk), a nie grup ilościowych. PZHiPBM poprosił też Ministerstwo o rozważenie wprowadzenia zapisów o tym, że wsparcie otrzymają zwierzęta, które urodziły się w Polsce i przebywały w gospodarstwie minimum 30 dni.
Szerzej o sprawie pisaliśmy w tekście pt.: Podano szczegółowe stawki pomocy poszkodowanym przez COVID-19 (Publ.: 16 lipca 2020 r.).
Do sprawy z pewnością jeszcze powrócimy.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło:  PZHiPBM
Foto: Pixabay

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
595ObserwującyObserwuj
8,930SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły