środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ciężkie deszczowe chmury nie chcą odpuścić

spot_img

W nocy przelotne i dość intensywne opady występować mają wzdłuż wybrzeża i do 50 km w głąb lądu od wybrzeża.

Nad ranem mżawka popada w wielu miejscach w pasie od Suwałk po Warszawę, Mławę, Łódź i cały Dolny Śląsk.

Na pozostałym obszarze noc pochmurna, przeważnie sucha i tylko miejscami pokropi deszcz.

Temperatura spadnie do 3/7 stopni- najchłodniej tam, gdzie nad ranem pojawią się dziury w chmurach, tych jednak będzie bardzo mało.

Przed południem opady mżawki i drobnego deszczu zaczną postępować znad Słowacji nad Małopolskę, Góry Świętokrzyskie, zachód Podkarpacia i wschód Górnego Śląska- po południu opady dotrą nad południowe i częściowo wschodnie i zachodnie Mazowsze, wschód Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyznę.

Na zachodzie i północy przez cały dzień występować mają przelotne opady deszczu na zmianę ze słońcem. W okolicy Darłowa, Koszalina chwilami padać ma ulewnie.

Na pozostałym obszarze po nocnych mżawkach w ciągu dnia sporo chmur, ale raczej sucho. Najwięcej słońca w piątek pokaże się na Warmii i Mazurach.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do maksymalnie 6/8 stopni na wschodzie i południu kraju, 9 stopni w centrum, na zachodzie i północy. Tylko w pasie od Wrocławia po Kujawy i Warmię możemy zanotować 11/12 stopni powyżej zera.

Wiatr na południu, wschodzie i środkowym wschodzie (wschód, południe i centrum Mazowsza) do południa powieje słabo w porywach do 20 km/h. Po południu wiatr powieje już umiarkowanie do 35 km/h. Na zachodzie i północy od rana porywy wiatru mogą dochodzić do 45 km/h. Wiatr powieje z północy i północnego wschodu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x