niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Chłodny czwartek z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

W nocy niebo rozpogodzi się na południu, zachodzie i środkowym południu. Tutaj także najchłodniej. Pod górami +3/+4 stopnie. Na pozostałym obszarze temperatura spadnie do +6/+7 stopni. Na zachodzie i w centrum więcej chmur, ale bez opadów. Temperatura spadnie tutaj do +8/+10 stopni. Najcieplej na deszczowej północy do +11/+13 stopni. W pierwszej części nocy opady deszczu do 5 milimetrów pojawią się na Żuławach i Pomorzu Gdańskim. W drugiej części nocy popada na Elblągu, Bisztynku, Lidzbarku. Do 2 milimetrów popada także na Olsztynie, Kętrzynie, Suwałkach.

W czwartek po froncie atmosferycznym nie będzie już śladu. Późnym popołudniem przelotny deszcz do 2 milimetrów pojawi się od okolic Wałcza po Kaszuby, Żuławy. Dużo chmur, ale bez opadów na całej północy kraju. Południe, wschód, zachód i centrum doświadczy jutro bardzo dużej ilości błękitnego nieba.

Temperatura sięgnie +14 stopni na północy i zachodzie Kaszub, +16/+17 stopni na pozostałej cześci północy kraju, +18/+19 stopni na wschodzie i zachodzie, +20 stopni w centrum. Najcieplej od Krakowa po Opole, Wrocław +21/+23 stopnie.

Wiatr słabszy niż dziś, ale nadal odczuwalny, w porywach do 30 km/h z południowego zachodu.

Ciepła, słoneczna pogoda, ze słabym wiatrem do całego kraju powróci do nas w piątek.

 

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników