sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Chlewnia w Siedleminie. Inwestor wycofał się z inwestycji!

spot_img

W grudniu do mieszkańców Siedlemina dotarła informacja o planach gigantycznej chlewni o powierzchni 200 hektarów 1,5 km od ich miejsca zamieszkania. Po zaciekłym sporze mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Inwestor zmienił plany na inwestycje. 

Chlewnia na 46 tysięcy sztuk świń

Inwestycja miała mieć powierzchnię 200 hektarów i pomieścić 46 tysięcy świń. Otrzymała ona pozytywne opinie od Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, agencji Wód Polskich, Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska co stawiało mieszkańców początkowo na przegranej pozycji. 

Zamiast chlewni będą domki jednorodzinne

„W czwartek zapadła ostateczna decyzja. Chlewni nie będzie. To bardzo dobra wiadomość, na którą wszyscy czekaliśmy. Przed chwilą do urzędu wpłynęło oświadczenie P. Wojciecha Wójcika, który wycofuje się z budowy chlewni w Siedleminie!!!” – poinformował na portalu społecznościowym burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. 

„Nasza wczorajsza wizyta z Andrzejem Skrzypczakiem u inwestora, zakończyła się sukcesem!!! Myślę, że to oświadczenie zamyka definitywnie temat budowy chlewni w Siedleminie” – dodał, publikując treść oświadczenia inwestora.

W piśmie wysłanym przez inwestora możemy przeczytać, że w miejscu planowanej chlewni wybuduje 31 domków jednorodzinnych. 

Fot.1: Facebook.com/AdamPawlicki

Źródło: epoznan.pl
zdj:unsplash

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x