poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rosyjska pszenica zdominowała przetarg organizowany przez Egipt

spot_img

Egipski Urząd d/s Zamówień (GASC) na wtorkowym przetargu (02-05-2023) zakupił 655 tys. ton pszenicy konsumpcyjnej.

Egipt największym importerem pszenicy na świecie

Warto dodać, że Egipt jest największym importerem pszenicy na świecie. Jednak partia – 420 tys. ton pszenicy ma zostać dostarczona między 10-30 czerwca. Większość, bo 300 tys. ton wyśle do Egiptu Rosja, a 120 tys. ton ziarna pochodzić będzie z Rumunii. Ceny FOB zakupionej pszenicy zawierały się w zakresie 275,5 – 276,95 usd/t. Druga partia dotyczy już nowego sezonu i dostarczona będzie 1-20 lipca 2023.

Dostawa w terminie lipcowym (235 tys. ton) była w całości zakontraktowana przez rosyjskich dostawców. Cena FOB wyniosła 270 usd/t.

Źródło: Apk-Inform

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x