niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

AgroChem opublikował nowy cennik. Nawozy znowu droższe

spot_img

AgroChem Puławy udostępnił wczoraj na swojej stronie cennik, który obowiązuje 28 stycznia 2022 r. Niestety ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych znowu wzrosły. 

Nawozy azotowe droższe o 20 zł/t

W przypadku nawozów azotowych stawki względem cennika grudniowego nie uległy dużej zmianie. Niemniej jednak nawet niewielki wzrost cen w dzisiejszych czasach działa na niekorzyść rolnika. Podrożały niemal wszystkie nawozy średnio o 20 zł na tonie z wyjątkiem siarczanu amonu.  Poniżej załączamy obowiązujący cennik oraz cennik z 30 grudnia 2021 r.

źródło:AGROCHEM
źródło:AGROCHEM

Bolesna zmiana cen nawozów wieloskładnikowych

Nowy cennik nawozów wieloskładnikowych przedstawia dużo wyższe ceny niż dotychczas obowiązywały. W tym przypadku nie jest to różnica 20 zł na tonie a kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Fosforan amonu podrożał o 150 zł/t, Polifoska o średnio 100 zł/t więcej a Amofoska o średnio 60 zł/t drożej. Poniżej załączamy obowiązujący cennik oraz cennik z 30 grudnia 2021 r.

źródło: AGROCHEM
 
źródło: AGROCHEM

Firma zaznacza, że oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej, a podane ceny dotyczą wysyłek całosamochodowych (24 tony). Ponadto na stronie firmy widnieje zapis, że do powyższych cen doliczany jest aktualnie obowiązujący VAT od towarów i usług. 

Od 1 lutego rolnicy vatowcy mieli zaoszczędzić choć trochę pieniędzy na projekcie 0% VAT, który obejmował między innymi nawozy. Kilka dni przed planowaną obniżką stawki te wzrastają choć nie powinny. W tej sytuacji chciałoby się zapytać –  czy leci z nami pilot?!

źródło: agrochem.com.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 lat temu

Myślę że od 1 lutego będzie zapowiadana obniżka i dopłata rzadowa do t. Bo jak nie to ruszymy z Agro Unią!

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Po co pomagać rolnikom którzy karmią naród jak można dać 400 milionów grajkom patologii Golcom Kozidrak itp

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x