wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Ceny drobiu pną się w górę!

spot_img

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać się szansą na powrót sektora drobiarskiego na dobre tory. Zdaniem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz  Polska eksportuje dużo jednak po coraz niższych cenach. Ponowne wznowienie branży HoReCa mogłoby polepszyć sytuację krajowego rynku zbytu. 

Warto pochylić się nad szacunkami Komisji Europejskiej, która prognozuje, że w 2021 r. w Unii Europejskiej wzrośnie produkcja drobiu. Według przewidywań mimo presji wywieranej na rynek przez Covid-19 i grypę ptaków oraz wysokie ceny pasz  może zostać wyprodukowane 13,8 mln ton drobiu. Będzie to o 1% więcej niż w minionym roku. Wysoki popyt na białe mięso będzie sprzyjał dalszemu wzrostowi cen.

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 28.03 – 04.04.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 6,31 zł/kg, o 1,9% więcej niż przed tygodniem. Natomiast cenatuszek indyków pierwszy raz od dawna wzrosła. Cena w skupie wyniosła 10,66 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera  nieznacznie wzrosła. W skupie uzyskać było można ok. 3,72 zł/netto. Była to cena o 7 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki delikatnie staniały. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,66 zł/netto.

Ceny w skupie indyków poszły w górę. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,57 zł/kg a w przypadku indyczków cena 5,67 zł/kg

źródło: gov.pl
kowr.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x