czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Burmistrz Prabut przeprasza AGRO-Unię

spot_img

Niespodziewanym efektem piątkowej (5 marca br.) akcji Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia we Wrześni  (gdzie rolnicy chcieli spotkać się z Premierem Mateuszem Morawieckim podczas uroczystości otwarcia obwodnicy by przedstawić szefowi rządu swoje opinie o stanie rolnictwa), był internetowy wpis Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty (powiat kwidzyński, woj. pomorskie) Marka Szulca, który w jednym z portali społecznościowych, zaraz po wydarzeniach we Wrześni napisał co następuje: 

„Głosowaliście na nich, wieśniaki i nadal ich popieracie. Niech Wam jeszcze bardziej dadzą w dupę. Dobrze wam tak, wiejskie przygłupy„. 

Fala rolniczego oburzenia 

Nietrudno też zgadnąć jak wielką i intensywną falę oburzenia środowisk rolniczych wywołała tego rodzaju uwaga. W mediach społecznościowych po prostu zawrzało.
Szczególnie, że akcja AGRO-Unii była – jak zapewniają rolniczy aktywiści – przejawem ich graniczącej z rozpaczą frustracji z powodu kryzysu, fatalnej sytuacji polskiego rolnictwa, posunięć Rządu Zjednoczonej Prawicy, a w tym przypadku także tego, że Premier Mateusz Morawiecki, mimo wielu wyrażanych w różnej formie zaproszeń do rozmów, ignoruje rolników zaangażowanych i sympatyzujących z protestami AGRO-Unii. 

Reakcja AGRO-Unii

Powyższy wpis został także zauważony przez samą AGRO-Unię, która stanowczo wezwała Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty Marka Szulca do przeprosin.

„Tak haniebnych słów w stronę AGROunii, rolników, mieszkańców wsi dawno nie usłyszeliśmy. Mógł je napisać tylko człowiek, który nie rozumie polskiej prowincji i jej problemów.” – czytamy m.in. na profilu AGRO-Unii.

W sieci pojawiły się również głosy z sugestią wstąpieniu na drogę sądową przeciwko włodarzowi miasta, a także zorganizowania referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska.

Burmistrz przeprasza        

Ostatecznie wczoraj (8 marca br.) Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc na swoim facebookowym profilu, a także w portalu internetowym gminy Prabuty opublikował przeprosiny następującej treści: 

„W piątek zamieściłem w zbyt emocjonalnym i nieprzemyślanym komentarzu do filmu AGRO-Unii na fb sformułowania, które nigdy nie powinny paść z mojej strony. Chcę wszystkich Państwa szczerze przeprosić za tę chwilę słabości i bezmyślności. Oświadczam, że bardzo wiele zawdzięczam środowisku sołeckiemu gminy Prabuty i jest mi wstyd, że je rozczarowałem. PRZEPRASZAM” – napisał burmistrz.

Odpowiedź Michała Kołodziejczaka 

O komentarz w powyższej sprawie poprosiliśmy Lidera AGRO-Unii Michała Kołodziejczaka: 
– Zauważyliśmy oficjalne przeprosiny Burmistrza Prabut. Nie jesteśmy mściwi. Powiedział coś i przeprosił. Na tę chwilę sprawa jest więc zamknięta – powiedział nam Michał Kołodziejczak. 

Źródła i foto: Portale internetowe AGRO-Unia   

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x