niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Bubel i gniot! W Senacie trwają dyskusje o ustawie, podczas gdy w Warszawie trwają protesty rolników

spot_img

W Warszawie zebrało się po pierwszych szacunkach blisko 70 tys rolników, protestujących przeciwko zmianom zapisów w ustawie o ochronie zwierząt, tak zwanej „Piątki Kaczyńskiego”. Czy manifestacje rolników poskutkują odrzuceniem ustawy przez Senat?

Protest rolników w Warszawie

Mimo wczorajszego wystąpienia Premiera Morawickiego i Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy obiecujących złagodzenie zmian w ustawie rolnicy udali się do stolicy, by głośno manifestować swój sprzeciw wobec godzącej w ich interesy ustawy. Jest to wyraźny sprzeciw rolników, którzy nie zgadzają się z tak rygorystycznymi zmianami, które bezpośrednio narażą ich na utratę dorobku życia.

W tym samym czasie trwa 16. posiedzenie Senatu RP X kadencji. Senatorowie dyskutują na temat zgłoszonych zmian i poprawek do ustawy o ochronie zwierząt. Podnosi się pod wątpliwość proces prac Sejmu i ogromny chaos podczas prac komisji rolnictwa.

Bubel, gniot, pogwałcenie procesu legislacyjnego

Senatorowie Libicki i Komarnicki wprost nazwali przedłożoną przez sejm ustawę gniotem obnażając szereg absurdów i niedopracowania prawa przez ustawodawców. Ustawa jest wątpliwa co do równości praw wobec różnych przedsiębiorców i gałęzi produkcji.

Zapaść w budżecie – obietnice gruszek na wierzbie

Mówi się także o zapaści budżetu – 109 miliardów zł deficytu w budżecie państwa to kwota, która poraża. Wobec zapaści gospodarki spowodowanej pandemią COVID-19 obiecuje się rolnikom i przedsiębiorcom wypłaty odszkodowań z tytułu strat, jakie spotkają całą branżę po wprowadzeniu dyskutowanych zmian. Nie ma jednak dokładnych i wprost zapisów co do wielkości i trybu wypłacania tych odszkodowań. Co najistotniejsze – pojawia się pytanie czy stać Państwo na wypłatę tak ogromnych rekompensat?

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x