czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Bon turystyczny dla rolników?

spot_imgspot_img

BON TURYSTYCZNY DLA ROLNIKÓW ALE Z WYJĄTKIEM

Nowy program Prawa I Sprawiedliwości cieszy się dużym zainteresowaniem stąd budzi on wiele pytań, między innymi: Na jakich zasadach będzie można skorzystać z bonu i kogo będzie dotyczył? Bon turystyczny będzie przysługiwał tylko rodzinom które pobierają 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem przysługuje bon w podwójnej wysokości.

Jak skorzystać z bonu?

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Będzie on dostępny na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej gdzie na bieżąco będzie można monitorować rachunek.

Za pomocą bonu będzie można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania całkowitej kwoty. Przed skorzystaniem z bonu należy go aktywować Będzie można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

W celu zapłacenia bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em.Bon będzie można zrealizować w hotelach, w agroturystyce, czy u organizatorów kolonii lub krajowych wycieczek do końca marca 2022 r.

Aktualna lista tych podmiotów będzie publikowana na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Maria Chmal
źródło:zus.pl
Zdjęcie: Jumpstory

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników