czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Bezwietrzna, ale chłodna niedziela? [POGODA]

spot_img

Jesteśmy w okresie najdłuższych nocy w roku, których szczyt przypadnie za lekko ponad miesiąc. Nisko górujące słońca bez silnego wiatru nie jest w stanie rozgonić chmur. Po wietrznej i bardziej słonecznej sobocie w centrum, na wschodzie, południu i na zachodzie (na Ziemi Lubuskiej sobota mija słonecznie) w niedzielę nastąpi podział na niebie.

W niedzielę o poranku najcieplej w regionach podgórskich Tatr i Bieszczad 10-14 stopni.

Na pozostałym obszarze temperatura spadnie do 5-8 stopni. Chłodniej na bezchmurnej Warmii i Pomorzu Gdańskim gdzie o poranku możliwe przymrozki do -1 stopnia.  Na Opolszczyźnie, południu Wielkopolski i Dolnym Śląsku nad ranem pokropi do 1-2 milimetrów. Na pozostałym obszarze sucho.

Do południa strefa mżawki znad Dolnego Śląska przesunie się poprzez Ziemię Lubuską nad Pomorze Zachodnie. Po południu już nigdzie nie będzie padać. Na wschodzie kraju prędkość wiatru znacznie się zmniejszy, w wyniku czego niebo pozostanie raczej pochmurne. Od Podkarpacie po Górny Śląsk niebo niemal bezchmurne. Po porannych opadach dużo słońca także na Dolnym Śląsku, południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Nieco więcej chmur z przewagą słońca na Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej, Kujawach. Jeszcze przed południem zachmurzy się na całym Mazowszu, Warmii i północnym wschodzie Świętokrzyskiego. Wieczorem chmury dotrą na wschód Ziemi Łódzkiej a rozpogodzi się na całym zachodzie i północy kraju.

Najchłodniej będzie pod niskimi stratusami na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Mazurach, wschodzie, północy i w centrum Mazowsza +8 stopni. +11 stopni na południu i zachodzie Mazowsza, północnego wschodu Świętokrzyskiego i Warmii a także na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach. +13 stopni na południu Kaszub ( Śliwice, Złotów, Wałcz). +14/+15 stopni na Kujawach, wschodzie Łódzkiego, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Najcieplej na południu kraju. +16/+17 stopni w Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, południu Wielkopolski i Ziemi Łódzkiem (Kępno, Ostrów, Leszno, Wieluń, Bełchatów). W okolicy Nowego Sącza, Bielsko Białej, Opola, Wrocławia, Otmuchowa, Legnicy możliwe nawet +19 stopni.

W nocy słaby deszcz pojawi się na południowym zachodzie kraju.

 

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników