wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Bez przymrozków na zachodzie i południu Polski [POGODA]

spot_img

W nocy sporo chmur na niebie na zachodzie kraju- Zachodnie Pomorze, Ziemia Lubuska, Dolny Śląsk, Opolszczyzna, zachód, południe i centrum Wielkopolski oraz miejscami w Małopolsce i Górnym Śląsku- dzięki temu noc bez mrozu. Termometry nad ranem wskażą to 2-4 stopnie.

Na pozostałym obszarze przewaga pogodnego nieba nad chmurami, przez co zimno. Temperatura spadnie do -3/-1 stopnia, a lokalnie między Łodzią a Kielcami oraz między Toruniem, Śliwicami, Chojnicami może być do -4 stopni- takie wartości wskażą termometry na wysokości 2 metrów. Ziemia jest jeszcze ciepła i w wielu miejscach, a zwłaszcza na cieższych glebach przymrozem przy ziemi nie wystąpi.

W ciągu dnia dużo słońca, jednak po południu przybędzie chmur kłębiastych, które zaczną przynosić przelotne opady. Najwięcej ich pojawi się w pasie od Poznania po Kalisz, Łódź oraz na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Opady nie przekroczą nigdzie 3 mm. W dalszym ciągu po dość cichej nocy w ciągu dnia wiatr się nasili i powieje w porywach do 55 km/h.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x