czwartek, 21 października, 2021
spot_img

Będzie pomoc dla rolników, którzy ucierpieli z powodu COVID-19. Znamy szczegóły!

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Dziś Rząd zaakceptował uchwałę w sprawie przyjęcia projektu zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którą przygotował i przedłożył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zmiana polega na wprowadzeniu do PROW nowego działania pn.: „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników i MŚP szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19.” Pomoc przeznaczona będzie dla rolników, którzy ponieśli straty finansowe w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.

Ponad 273 miliony euro

Nowe działanie będzie jednorazowym i nadzwyczajnym mechanizmem wsparcia, będącym odpowiedzią na problemy związane z płynnością finansową rolników i zachowaniem ciągłości działalności rolniczej. Wsparcie przeznaczone będzie dla gospodarstw prowadzących produkcję w sektorach, które w największym stopniu zostały dotknięte skutkami COVID-19.

Pomoc dla hodowców

Pomoc otrzymają rolnicy – hodowcy: bydła mięsnego, krów (mleko), trzody chlewnej, owiec, kóz, drobiu rzeźnego i nieśnego oraz uprawiający rośliny ozdobne.

Pomoc będzie miała formę ryczałtu wypłacanego w zależności od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej i ma na celu częściową rekompensatę utraconego dochodu, w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19.

Na nowe działanie zostanie przeznaczone 273,4 mln euro.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. O dalszych szczegółach dotyczących wsparcia i możliwości udziału informować będziemy na bieżąco.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
593ObserwującyObserwuj
8,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły