sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Będzie pomoc dla rolników, którzy ucierpieli z powodu COVID-19. Znamy szczegóły!

Dziś Rząd zaakceptował uchwałę w sprawie przyjęcia projektu zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którą przygotował i przedłożył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zmiana polega na wprowadzeniu do PROW nowego działania pn.: „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników i MŚP szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19.” Pomoc przeznaczona będzie dla rolników, którzy ponieśli straty finansowe w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.

Ponad 273 miliony euro

Nowe działanie będzie jednorazowym i nadzwyczajnym mechanizmem wsparcia, będącym odpowiedzią na problemy związane z płynnością finansową rolników i zachowaniem ciągłości działalności rolniczej. Wsparcie przeznaczone będzie dla gospodarstw prowadzących produkcję w sektorach, które w największym stopniu zostały dotknięte skutkami COVID-19.

Pomoc dla hodowców

Pomoc otrzymają rolnicy – hodowcy: bydła mięsnego, krów (mleko), trzody chlewnej, owiec, kóz, drobiu rzeźnego i nieśnego oraz uprawiający rośliny ozdobne.

Pomoc będzie miała formę ryczałtu wypłacanego w zależności od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej i ma na celu częściową rekompensatę utraconego dochodu, w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19.

Na nowe działanie zostanie przeznaczone 273,4 mln euro.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. O dalszych szczegółach dotyczących wsparcia i możliwości udziału informować będziemy na bieżąco.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników