środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Będą zmiany w ekoschemacie „Integrowana produkcji roślin”? Jest projekt ustawy

spot_img

Ochrona roślin to kluczowy element zarówno dla bezpieczeństwa żywnościowego, jak i ochrony środowiska. W ramach działań regulacyjnych rząd stale musi dostosowywać nasze przepisy do najnowszych standardów europejskich oraz do potrzeb praktyki. W tym kontekście MRIRW przedstawiło projekt ustawy, który ma na celu wprowadzenie szeregu zmian w istniejących przepisach dotyczących ochrony roślin.

Nowe przepisy w ekoschemacie “Integrowana produkcji roślin”

Zgodnie z nowymi przepisami, rolnicy będą mieli możliwość zgłoszenia zainteresowania przystąpieniem do systemu do 14 dni przed siewem roślin, zamiast dotychczasowych 30 dni. Dodatkowo, podmiot certyfikujący będzie mógł przyjąć zgłoszenia po upływie tego terminu, jeśli nie będzie to miało negatywnego wpływu na kontrolę i nadzór nad procesem.

Ministerstwo Rolnictwa proponuje również eliminację konieczności dodatkowego wnioskowania o certyfikat potwierdzający prowadzenie produkcji zgodnie z zasadami integrowanej produkcji roślin. Ponadto, planowane są zmiany w terminach przekazywania przez podmioty certyfikujące listy producentów do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

źródło: Wykaz prac legislacyjnych

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x