czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Będą dopłaty do sprzedanego zboża, a wschodnia granica zostanie zamknięta dla tranzytu ukraińskich zbóż

spot_img

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman zapowiedział 25-go marca w Radio Lublin, że „w zwwiązku z nadwyżką pszenicy i kukurydzy są planowane dopłaty do sprzedanego zboża. Oczywiście trzeba będzie mieć faktury”. Wyjątkowo ma być potraktowane województwo lubelskie i podkarpackie.

Zdaniem ministra Hetmana rozporządzenie ministra rolnictwa w sprawie dopłat ma być ogłoszone w tym tygodniu.

Jednocześnie minister Krzysztof Hetman poinformował, że prowadzone są zaawansowane rozmowy ze stroną Ukraińską konsekwencją których nawet tranzyt zbóż przez naszą wschodnią granicę ustanie od kwietnia tego roku.

Źródło: Radio Lublin

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
23 dni temu

Ciekawe teraz do zboża potrzebne są fakty a nie hektary. A do kukurydzy było na odwrót, sprzedałem kukurydzę mam fakturę a wniosku nie mogłem złoży bo w dopłatach była kiszonka. Znowu dzielenie rolników.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x