środa, 17 lipca, 2024
spot_img

ASF – Białoruś ogranicza wwóz pasz i dodatków paszowych

spot_img

Departament Nadzoru Weterynaryjnego i Spożywczego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi podjął decyzję o wprowadzeniu czasowego ograniczenia wwozu pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego (z wyjątkiem dodatków paszowych i gotowych karm dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych) z województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Powodem zakazu jest stwierdzenie wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Inne ograniczenia

W dalszym ciągu obowiązują też restrykcje importowe dotyczące wwozu z terytorium całej Polski żywych świń, podatnych na ASF gatunków zwierząt przeznaczonych do ogrodów zoologicznych i cyrków, nasienia i zarodków świń, mięsa wieprzowego i innych wieprzowych surowców spożywczych oraz produktów ich przetwórstwa, trofeów myśliwskich, skór, rogów, kopyt, jelit, szczeciny,  otrzymanych od zwierząt podatnych na ASF, pasz i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb (z wyjątkiem mączki paszowej z ryb, morskich ssaków, skorupiaków i bezkręgowców; dodatków paszowych i poddanych obróbce termicznej gotowych karm dla psów i kotów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt do akwarium i terrarium, ptaków ozdobnych).

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: GIW

 

Zielone światło dla powstawania w Polsce małych rzeźni rolniczych

Nowa Rada Rolników przy KRUS

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników