poniedziałek, 2 sierpnia, 2021

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

-REKLAMA-spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji publicznej, tak aby skutecznie uzupełnić wszystkie braki we Wnioskach o pomoc złożonych w ramach PROW 2014 – 2020, które zgodnie z wcześniejszymi przepisami pozostawione są bez rozpatrzenia w związku z pandemią COVID-19. 

Żeby zdążyć przed terminem 

Wnioski muszą być niezwłocznie uzupełnione dlatego, że trwają obecnie prace legislacyjne nad zmianą przepisów dotyczących biegu postępowań prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19.

Wprowadzone w kwietniu 2020 r. przepisy pozwalały m.in. na: pozostawienie wniosku bez rozpoznania po uprzednim wezwaniu wnioskodawcy do przedstawienia dowodów na spełnienie warunków otrzymania wsparcia, przywrócenie terminu w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy.

Oba zapisy dotyczyły wniosków, których niekompletność wynikała z ograniczeń związanych z trwającą pandemią.

Zostało mało czasu

Przygotowywana obecnie nowelizacja przewiduje natomiast wprowadzenie określonego terminu na dopełnienie formalności. Teraz można to zrobić w dowolnym czasie, a po wejściu w życie znowelizowanych przepisów termin na uzupełnienie braków będzie ściśle określony i po jego upływie wniosek pozostanie bez rozpatrzenia. Dla dobra wnioskodawców ARiMR prosi więc o najszybsze możliwe uzupełnienia. Więcej szczegółów na stronie internetowej Agencji. 
 
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,990SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły