sobota, 24 lutego, 2024

ARiMR podjęło współpracę z Wojskiem Obrony Terytorialnej. Na jakich zasadach?

spot_img

ARIMR podpisała porozumienie o współpracy z dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformowała agencja inicjatywa ma na celu aktywizację zawodową żołnierzy-rolników między innymi poprzez przygotowanie pracowników obu instytucji do współdziałania w różnych stanach gotowości obronnej państwa.

Współpraca ARiMR I WOT. W jakim celu?

„Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny – ta parafraza przysłowia z czasów rzymskich jest dzisiaj, gdy tuż za naszymi granicami toczy się wojna, niezwykle trafna. Dlatego ja i moi współpracownicy podjęliśmy starania, by włączyć się w działania na rzecz bezpieczeństwa” – powiedziała Halina Szymańska, Prezes ARiMR

Podpisanie porozumienia między Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej ma na celu m.in. wzmocnienie zdolności obronnych kraju, przygotowanie pracowników obu instytucji do współdziałania w różnych stanach gotowości obronnej państwa i wzajemnego przekazywania informacji o zagrożeniach i zdarzeniach istotnych z punktu widzenia funkcjonowania urzędów. Inicjatywa ta obejmuje także: szkolenia z przysposobienia wojskowego, współpracę w sytuacjach kryzysowych, wsparcie logistyczne, promocję zdrowej żywności oraz edukację patriotyczno-obronnej i ekologiczną.

60 proc. Żołnierzy to mieszkańcy małych miejscowości

Wiesław Kukuła, dowódca WOT zaznaczył, że ponad 60 proc. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej to mieszkańcy małych miejscowości, wielu z nich to rolnicy. Jak argumentował, współdziałanie ARiMR i WOT umożliwi szerszą aktywizację zawodową żołnierzy-rolników. Ma to stanowić grunt pod inicjatywy wzmacniające odporność wiejskich społeczności. Dodatkowo ta współpraca ma umożliwić objęcie programem przysposobienia wojskowego pracowników Agencji oraz wykorzystanie jej infrastruktury do prowadzenia działań rekrutacyjnych na rzecz Sił Zbrojnych. 

Źródło i zdj: ARIMR

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x