wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Anna Gembicka nowym Sekretarzem Stanu w MRiRW

spot_img

29 letnia Anna Gembicka Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa

Po nominacji Grzegorza Pudy na Stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwa obsadzanie najwyższych stanowisk w resorcie.

Wczoraj (20 października br.) na stanowisko Sekretarza Stanu powołano Annę Gembicką. Nowa sekretarz mimo młodego wieku – 29 lat – pełniła już wcześniej szereg funkcji w ministerialno-rządowej strukturze.
Była Sekretarzem Premiera Mateusza Morawieckiego, a wcześniej doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pracowała także w Ministerstwie Rozwoju.
Anna Gembicka pełniła również funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju.
Natomiast od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. była Podsekretarzem Stanu w zrestrukturyzowanym Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Ponadto, w wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP.

Dodajmy, że od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r. była też Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Bardzo szeroki zakres zadań

W nowej roli Anna Gembicka zajmie się m.in.: określaniem  zadań i nadzorem nad pracami Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departamentu Klimatu i Środowiska oraz Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych. A także nadzorem nad działalnością

Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych,

Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych,

Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w sprawach dotyczących prac Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departamentu Klimatu i Środowiska oraz Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych.

Nadzorować będzie również funkcjonowanie Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej,Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.


Źródło i foto: MRiRW

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x