niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Andrzej Duda: rolnicy nie zostaną bez pomocy! [WIDEO]

spot_img

Musimy zmienić podejście i prowadzić retencję na poziomie najbardziej podstawowym w zasadzie w każdym gospodarstwie – apelował wczoraj Prezydent, podkreślając potrzebę racjonalnego gospodarowania wodą nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także domowych.

Andrzej Duda wraz z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim spotkał się z sadownikami w Dylewie koło Grójca (woj. mazowieckie) w środę 28 kwietnia.

Wszyscy liczymy na deszcze majowe, na zmianę pogodymówił Prezydent w kontekście suszy, jednocześnie zapewniając: Będzie pomoc ze strony polskiego państwa. Rolnicy nie zostaną bez pomocy i będziemy czynili wszystko, żeby w każdej trudnej sytuacji ta pomoc do rolników dotarła.

Andrzej Duda akcentował, że konsekwentnie jest realizowany proces wypłat dla rolników za zeszłoroczne straty wywołane suszą.

 

Racjonalna gospodarka wodą

Prosimy o racjonalną gospodarkę wodą, o to, by również i racjonalnie gospodarować tą wodą, którą chociażby podlewamy ogródki – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, dodając, że musimy zacząć przywiązywać do tego wagę, bo wody nie jest u nas za wiele. Zaapelował również do Premiera i rządu, aby znalazły się środki na wypłatę odszkodowań za ubiegłoroczną suszę.

Zaznaczył, że załatwienie spraw zeszłorocznych wobec rozpoczynającego się nowego sezonu rolnego jest sprawą absolutnie podstawową.  Wskazał, że jest grupa rolników, gospodarstw, które nie otrzymały odszkodowań za straty poniesione w wyniku ubiegłorocznej suszy. Jak dodał, odszkodowania zostały wypłacone ok. 90 proc. rolników, wobec których te odszkodowania ustalono.

Gospodarka wodna, ochrona środowiska i klimatu były tematami środowej wideokonferencji Prezydenta z ministrami odpowiedzialnymi za te kwestie.

 

Film z wizyty w gospodarstwie sadowniczym.

Źródło/fot.: www.prezydent.pl/ twitter/Kancelaria Prezydenta

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników