wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

AGROunia rozdaje 10 ton ziemniaków w ramach akcji „Odbijemy wieś PiS-owi”

spot_img

Działacze Agrounii dziś (20 maja br.) rozdawali 10 ton ziemniaków, które można było odebrać w trzech lokalizacjach w Warszawie (przy ul. Dolnej 3, na warszawskiej patelni oraz przy Al. Solidarności 86). Tym samym aktywiści chcą zwrócić uwagę na sytuację, w jakiej w obliczu pandemii znaleźli się rolnicy, a także promować polską żywność. 

„Odbijemy wieś PiS-owi” – główne hasło akcji

Przed rozpoczęciem wydarzenia odbyła się konferencja prasowa podczas, której rolnicy z AGROunii specjalnie rozdawali przygotowaną na tę okoliczność gazetę. Zamieszczone w niej informacje pokazują w jaki sposób niszczy się polskie gospodarstwa rodzinne, oraz jak władza za pośrednictwem dużych korporacji wyzyskuje rolnika i konsumenta. “Pokażemy wam absurdy polskiego rynku na specjalnie wydrukowanej gazecie, którą będziemy rozdawać– podsumowuje lider AGROunii.

– Te ziemniaki to prezent od rolników z AGROunii. Nie chcemy ich rozdawać za darmo. Tak jak Wy i Wasi bliscy, chcemy normalnie żyć, pracować i zarabiać. Dziś przez nieudolną politykę rządu produkcja jedzenia staje się coraz mniej opłacalna. Wpływ na to ma także brak odpowiedniej kontroli oraz wasze wybory. Sam worek, który trzymacie w ręku jest droższy od jego zawartości. Rolnik sprzedaje swoje ziemniaki za 20 gr/kilogram. W supermarkecie kupujecie je za 3 złote. Absurd prawda? – mówił warszawiakom Michał Kołodziejczak.

Politycy PIS-u, co chwilę straszą nas coraz gorszymi pomysłami. Prawo przez nich tworzone jest niespójne, a kolejne obostrzenia sprawiają, że znikają małe gospodarstwa, a umacnia się pozycja korporacji. Korporacje oszukują rolników i konsumentów. Ospale potwierdza to UOKIK – nałożył karę na Biedronkę za oszukiwanie dostawców owoców i warzyw 700 mln, ostatnio 60 mln za oszukiwanie konsumentów. To wciąż za mało. Dziś łączymy miasto i wieś i mówimy jasno: zdrowe jedzenie to nasza wspólna sprawa. Ty też możesz pomóc. Możesz wybierać w sklepie produkty polskie, chodzić na bazary, kupować bezpośrednio od rolników – apelował do zgromadzonych lider AGROunii.

Źródło: Twitter Agrounia

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x