wtorek, 27 lutego, 2024

Agromix w nowej odsłonie i z nowym adiuwantem

spot_img

Firma Agromix, producent innowacyjnych adiuwantów wielofunkcyjnych, zaprezentowała nową odsłonę wizerunkową podczas wystawy Agro Show w Bednarach. Była to także okazja do premiery nowego adiuwantu – AS Premium.

Trzy dekady rozwoju firmy

Zdecydowaliśmy się na rebranding po 30 latach działalności, aby podkreślić rozwój firmy, a także nowe produkty, które weszły do naszej oferty. W ten sposób chcemy je wyróżnić, że jest to coś całkiem nowego, a dla rolnika lepszego. Większość z nich jest właśnie w trakcie patentowania i są to innowacje światowe. Udało nam się w ostatnim czasie całkowicie przebudować adiuwant AS i wprowadzić do formulacji SL komponent antyznoszeniowy. Dotychczas nikomu innemu nie udało się stworzyć takiego rodzaju formulacji, jaki my mamy – mówił Roman Szewczyk, założyciel i prezes Agromixu.

Od tego roku w ofercie firmy dostępny jest nowy, ulepszony adiuwant AS Premium. Jest to następca dobrze znanego na rynku ASa 500 SL do stosowania z herbicydami zawierającymi glifosat.

AS Premium ma poprawiony skład, jest tam wbudowany komponent ograniczający znoszenie cieczy opryskowej, dzięki czemu rolnik efektywniej stosuje środek ochrony roślin, ale też w mniejszym stopniu wpływa na teren poza polem, ponieważ może zastosować mniej substancji czynnej, w tym przypadku glifosatu, do stosowania którego szczególnie rekomendujemy ten właśnie adiuwant – mówił Adam Wachowski.

Większa dostępność i sprawdzone działanie

Firma mocno stawia także na rozwój w obszarze e-commerce. Nową szatę graficzną otrzymały nie tylko etykiety produktów, ale również strona internetowa i sklep producenta.

Liczymy, że poprzez rozwój sklepu internetowego dostępność naszych adiuwantów będzie większa. Większość dystrybutorów ma w ofercie własne adiuwanty, z których rolnicy niekoniecznie są zadowoleni. Na rynku nie brakuje produktów, które opierają się na technologiach z lat 80-tych i 90-tych, a my oferujemy całkiem nowe adiuwanty, o zupełnie innym składzie oraz działaniu, a to gwarantuje zdecydowanie większe korzyści z ich stosowania. Bardzo ważne dla nas jest dbanie o środowisko, dlatego coraz częściej w składzie adiuwantów znajdują się komponenty mające naturalne pochodzenie i ulegające szybkiej biodegradacji w środowisku – podkreślał Adam Wachowski.

Firma wystartowała także z nowym projektem AGX Labs, który skupia się na skutecznym doradztwie z zakresu stosowania środków ochrony roślin, ale nie tylko.

Za pośrednictwem AGX Labs chcemy przekazywać informacje w sposób niezależny i uczyć czegoś, o czym inne firmy nie mówią, na przykład o redukcji dawek środków ochrony roślin. Z sukcesem wdrażamy u zaprzyjaźnionych gospodarstw założenia Zielonego Ładu – podsumował ekspert firmy Agromix.

spot_img
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x