sobota, 6 marca, 2021

W Zawierciu przekazano 10-tysięczną maszynę marki Kubota sprzedaną w Polsce

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Producent japońskich maszyn rolniczych i komunalnych świętował okrągłą liczbę sprzedanych ciągników, miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych na polskim rynku. 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym. Maszyna będzie wspierać pracę firmy inżynieryjnej w Zawierciu.

 

W poszukiwaniu małej i sprytnej maszyny

Pan Piotr Wałek prowadzi w Zawierciu firmę Wakpro, świadczącą szeroki zakres usług inżynierskich w sektorze budowlanym. Od pewnego czasu szukał kompaktowego sprzętu, który usprawni pracę przy sporządzaniu opinii technicznych i ekspertyz.

Nasze zadanie polega nie tylko na sporządzeniu pomiarów. Czasem trzeba też coś odkopać, zrobić odkrywkę, czy badanie polowe. Potrzebowałem niewielkiej maszyny, koparki, która poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach i będzie na tyle lekka, by móc przewieźć ją samochodem mówi Piotr Wałek.

Przeglądając oferty w Internecie, trafił na stronę firmy Trak-Tom, jednego z autoryzowanych dilerów traktorów kompaktowych i kosiarek marki Kubota. Okazało się, że siedziba firmy mieści się w Przybyszowie pod Radomskiem, a na miejscu dostępne jest prawie 350 różnych maszyn, które można obejrzeć i przetestować. Początkowo pan Piotr szukał mini-koparki, jednak po zapoznaniu się z ofertą Kubota wybór padł na uniwersalny miniciągnik Kubota BX231.

Oglądałem filmy o maszynach Kubota z różnych krajów i mają zastosowanie również w branży budowlanejtłumaczy swoją decyzję właściciel firmy Wakpro.

 

BX231 z pełnym osprzętem 

Traktorek okazał się wyjątkowym, bo 10-tysięcznym ciągnikiem Kubota sprzedanym w Polsce. Trak-Tom dostarczył maszynę do klienta w Zawierciu, a także wspólnie z przedstawicielem firmy Kubota przeprowadził szkolenie, jak korzystać ze świeżo zakupionego sprzętu.

Zestaw, który wybrał Pan Piotr, to Kubota BX231 z 3-sekcyjnym ładowaczem czołowym z otwieraną łyżką, na euro ramce, co umożliwia założenie dodatkowego osprzętu jak widły do palet i pług do śniegu sterowany hydraulicznie. Z tyłu jest koparka z przesuwem bocznym z możliwością kopania do 175 cm głębokości, napędzana tylnym wałkiem WOM. Zestaw posiada również 3-nożową kosiarkę z wyrzutem bocznym opisuje Dominik Kierczak, przedstawiciel Trak-Tom. 

Uniwersalny pomocnik

Kubota od trzech lat jest liderem sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM.Pomarańczowe maszyny są użytkowane nie tylko w firmach komunalnych i związanych z zielenią, ale również ̶ jak pokazuje przykład Wakpro ̶ budowlanych.

Dziś gamę miniciągników i kosiarek Kubota nazywamy groundcare, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza opiekę nad ziemią. Mamy różnorodnych klientów m.in. producentów owoców miękkich, szkółkarstwo, tartaki, nadleśnictwa  ̶ wszystko co wiąże się z zielenią, choćby wywożenie drewna z lasu. W lasach, parkach, między drzewami, czy sadzonkami te traktorki spisują się rewelacyjnie, dzięki małemu promieniowi skrętu. Konstrukcja naszych maszyn sprawia, że sprawdzają się w coraz cięższych, bardziej wyspecjalizowanych zadaniach – mówi Maciej Podgórski, Regionalny kierownik sprzedaży maszyn komunalnych marki Kubota, oddział w Polsce.

Sam model BX231 stanowi połączenie zalet miniciągnika i kosiarki, a genezy jego konstrukcji można szukać w kosiarce Kubota z serii G23. Obie maszyny łączy silnik, przekładnie i wałek odbioru mocy do którego możemy zamontować kosisko. Traktorek może pracować z różnorodnym osprzętem m.in. ładowaczem czołowym, koparką, systemem do zbierania liści, dmuchawą, z pługiem do odśnieżania, czy kosiarką bijakową. Z powodzeniem łączy w sobie kompaktowe rozmiary, wydajność i szeroki wachlarz zastosowań.

 

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły