piątek, 18 czerwca, 2021

Nowe ciągniki DEUTZ-FAHR serii 5

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na pierwszy rzut oka widać już zmieniony wygląd ciągników. Nowy design nawiązuje do ciągników o wyższej mocy. Zmiany jakich nie zobaczymy gołym okiem, zaszły w jednostce napędowej. Silnik spełnia wymagania normy emisji spalin STAGE V. 

Wiele opcji wyposażenia

Nowa Seria  5  marki DEUTZ-FAHR to pięć  modeli z  silnikami o  mocy  od  95  do  126  KM, wyposażonych  w  trzy  rodzaje  skrzyń biegów i możliwością  wyposażenia  w  elektrohydrauliczny rewers PowerShuttle z funkcją Stop&Go oraz inne akcesoria. Nowa  funkcja  APS  (Automatic  PowerShift)  w  pełni automatycznie dobiera półbiegi i dopasowuje je do warunków pracy. Operator może korzystać z potencjometru i dowolnie regulować ustawienia funkcji APS. Wałek odbioru  mocy  ma maksymalnie 4  prędkości  (540/540E/1000/1000E),  wielotarczowe sprzęgło mokre jest załączane przyciskiem.. Opcje wyposażenia obejmują także WOM przedni z prędkością 1000 obr/min.

Łatwe manewrowanie

Układ SDD pozwala na zredukowanie liczby obrotów koła kierownicy, do wykonania pełnego skrętu. Do wyboru jest kilka opcji felg i opon. Oprócz konfiguracji typowo polowych, można zakupić także wąskie koła międzyrzędowe lub opony przemysłowe. Seria5 marki  DEUTZ-FAHR  zapewnia  szeroki zakres prędkości jazdy, w zależności od typu przekładni, prędkość minimalna wynosić może 300  m/h  (do  prac  wykonywanych z super reduktorem),    a maksymalna40    km/h(prędkość  maksymalna  osiągana  przy ekonomicznych  obrotach  silnika -do przejazdów w transporcie. Układ hydrauliczny może mieć maksymalnie 4 obwody i może być wyposażony w pompę o wydajności nawet 90 l / min.

Komfort operatora

Czterosłupkowa konstrukcja kabiny pozwala na uzyskanie dużej powierzchni szyb, co daje widoczność  w  zakresie  360°.  Kabinę zamontowano  na  hydraulicznych  silent-blockach, które zwiększają komfort podczas każdej pracy. Rozbudowany pakiet oświetlenia to do12 reflektorów roboczych montowanych w dachu. Oprócz  tego,  dodatkowe  lampy robocze można zamontować  również  na słupkach kabiny oraz w nowej masce silnika. Wszystkie reflektory są dostępne w wersji LED. Regulowane koło kierownicy, fotel amortyzowany  pneumatycznie,  składany  fotel pasażera,  otwierany  szyberdach, wydajna klimatyzacja z 10 nawiewami, radio  DAB  z Bluetooth  i  porty  USB  to tylko niektóre z rozwiązań  zastosowanych w Serii 5 w  celu zapewnienia komfortu.

Źródło: informacja prasowa

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

4,8 miliona ton żywności na śmietniku!

Dlaczego marnujemy aż 4,8 miliona ton żywności rocznie? Jak powstrzymać się od zbędnych zakupów jedzenia? Jak ograniczyć straty w rolnictwie i przetwórstwie? Czy są...

Gorąca noc na zachodzie i wybrzeżu [POGODA]

Po bardzo ciepłym, miejscami upalnym dniu noc już w całym kraju będzie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu i wschodzie Mazowsza- tu...

Podróbki na cenzurowanym

Europol wraz z instytucjami wspomagającymi zabezpieczył nielegalne środki ochrony roślin o wartości 80 milionów euro. 1 203 tony nielegalnych pestycydów o łącznej wartości niemal 80 milionów...

Śledź nas

22,331FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły