niedziela, 7 marca, 2021

Zamiast Prezesa odwołani członkowie Rady Nadzordczej

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pisaliśmy niedawno o sporach w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol i kwestiach poruszanych przez grupę członków tego gremium, którzy akcentując to, że są rolnikami, zwracali m.in. uwagę na sprawy związane z wynagrodzeniami kierownictwa, zakupami samochodów, ich zdaniem zbyt niską podwyżką cen skupu mleka, stroną formalną aktów podejmowanych w spółdzielni i ogólnie w ich odczuciu z niewłaściwym podejściem do członków spółdzielni. Niezadowoleni spółdzielcy (8 sygnatariuszy) wysłali pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. A Prezes Spółdzielni Mlekpol Edmund Borawski wydał w tej sprawie własne oficjalne oświadczenie.

Odwołano protestujących?

Natomiast na obecnym etapie, 15 września br. podczas Zebrania Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, które odbyło się w hali magazynowej nowo powstałego Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie, na wniosek przeważającej większości delegatów wprowadzono do porządku obrad głosowanie nad odwołaniem ośmiu członków Rady Nadzorczej.Podczas zebrania ponad 2/3 uprawnionych do głosowania opowiedziało się za odwołaniem sześciu z nich. Jednocześnie dokonano wyboru ośmiu nowych członków Rady Nadzorczej. Delegaci wyrazili nadzieję na dalszą konstruktywną pracę wszystkich organów Spółdzielni dla jej dobra i dalszego rozwoju.

Gospodarcze sukcesy i absolutoriom

Dodajmy, że działalność gospodarczą za rok 2019 Spółdzielnia Mlekpol zamknęła dodatnim wynikiem finansowym. Wartość sprzedaży wyrobów i towarów SM Mlekpol wyniosła w raportowanym okresie ponad 4,3 miliarda zł. Z czego 711 milionów pochodziło ze sprzedaży poza granice Polski. Osiągnięte wyniki gospodarcze zadecydowały o udzieleniu absolutorium wszystkim członkom Zarządu pod kierownictwem Prezesa Zarządu Spółdzielni Edmunda Borawskego zdecydowaną większością głosów.
Więcej o sporach w Radzie Nadzorczej SM Mlekpol w artykule pt.: Dodatkowe pensje i samochody w SM Mlekpol – czy będzie wyjaśnienie? (publ. 28 sierpnia br.).

Źródło i foto: SM Mlekpol

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły