sobota, 6 marca, 2021

Wypłata pomocy COVID-19

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę unijnych środków finansowych, przewidzianych w budżecie PROW na lata 2014-2020, dla gospodarstw szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.
Jak zapewnia Halina Szymańska, Prezes ARiMR pieniądze trafią na konta rolników do końca bieżącego roku. 

Dla 180 tysięcy rolników  

Wsparcie, w łącznej kwocie w wysokości blisko 1,2 mld zł, otrzyma ponad 180 tys. rolników, którzy w terminie od 9 września do 7 października br. złożyli w ARiMR swoje wnioski. Do tej pory Agencja wypłaciła środki 8 tysiącom rolników. Przekazano im łącznie 61 mln zł. Planuje się też, że do 16 grudnia br. pomoc w kwocie w wysokości 506 mln zł trafi do kolejnej grupy ponad 75 tysięcy rolników.

Nawet ponad 31 tysięcy dla rolnika

Dodajmy, że  wysokość wsparcia uzależniono od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Natomiast maksymalna kwota pomocy dla pojedynczego wnioskodawcy nie może przekroczyć kwoty w wysokości 31,43 tysięcy zł, to jest równowartości 7 tysięcy euro.

Przypomnijmy też, ze adresatami dofinansowania są rolnicy pracujący w sektorach produkcji: bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w ogrzewanych szklarniach lub tunelach foliowych.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,590SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły