piątek, 26 lutego, 2021

Wieś może być smart – Do wygrania nawet 5 tys. złotych!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN ogłosił konkurs „Moja SMART Wieś” na opis inteligentnych rozwiązań mających wpływ na unowocześnianie i rozwój polskiej wsi.

Partnerami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej oraz RURBAN Wieś-Miasto-Region.

Inteligentny rozwój

Konkurs „Moja SMART Wieś” zrodził się z idei  Smart village – Inteligentna wieś. Jest to inicjatywa wspierająca koncepcje rozwoju obszarów wiejskich. Wieś od kilku lat zyskuje na dużej popularności jako wybór miejsca do życia. Coraz więcej ludzi z miast decyduje się na przeprowadzkę w okolice wiejskie. To determinuje konieczność ciągłego rozwoju mniejszych miejscowości.

SMART poza miastem

Zmiany te muszą być wprowadzane w sposób przemyślany i zrównoważony, przede wszystkim z korzyścią dla mieszkańców ale i z zachowaniem wszystkich walorów krajobrazu wiejskiego. Wprowadzanie nowoczesnych technologii poza wielkie aglomeracje miejskie to nurt, który promowany jest między innymi przez takie akcje jak konkurs „Moja SMART Wieś”.

Koncepcja konkursu

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk organizując konkurs ma na celu umożliwienie wymiany myśli i pomysłów – koncepcji rozwoju wsi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które się sprawdziły i funkcjonują w lokalnej społeczności. Zakres tematyki jest nieograniczony. Należy wykazać pozytywny wpływ innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość życia na wsi.

Terminarz konkursowy

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy. Termin zgłoszenia do konkursu i nadsyłania prac mija 15 września 2019r.  Rozstrzygnięcie ma nastąpić do 15 października 2019r.  Na najlepszych autorów czekają nagrody pieniężne. Do wygrania jest nawet 5 tysięcy złotych.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.irwirpan.waw.pl

Konkurs Moja SMART Wieś

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,180FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły