sobota, 27 lutego, 2021

Ujęto sprawców pożarów stogów

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W ubiegłym tygodniu w gminie Pińczów policjanci zatrzymali 3 młodych mężczyzn. Zatrzymanie ma związek z serią pożarów balotów siana i słomy,  które odnotowywano tam od października 2019 roku.

 

Ustalenia policji

Zgodnie z ustaleniami policji pożary nie nosiły znamion przypadkowego zaprószenia ognia czy samozapłonu. Współpracujący z policją specjaliści, od początku byli zdania, że ich przyczyną jest umyślne, ludzkie działanie. Dlatego też policjanci z Pińczowa, jeszcze w październiku ubiegłego roku rozpoczęli typowanie ewentualnych sprawców i gromadzenie materiału dowodowego. W tym czasie, do lutego br. odnotowano 5 podpaleń stert balotów siana i słomy. Spłonęła też stodoła.

 

Ujęcie sprawców

W efekcie śledczej pracy doszło do przełomu w sprawie i pińczowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami gminy Pińczów w wieku od niespełna 18 do 21-lat. Wszyscy też przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podpaleń dokonywali po to, by urozmaicić sobie czas wolny.

 

Sprawców czeka proces

Po przesłuchaniu prokurator zdecydował zastosować wobec wszystkich środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za spowodowanie pożarów i poczynione w ten sposób starty w mieniu grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: KWP w Kielcach

Seria pożarów stogów – celowe podpalenie?

Ogromny pożar w firmie zajmującej się sprzedażą i serwisem maszyn rolniczych

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,192FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły