poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

Stoimy u progu ogromnego załamania pogody [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na południu Europy powstał już niż, który czerpie wilgoć z ciepłych wód Morza Śródziemnego dzięki czemu woda paruje jak na Oceanie gdzie powstają huragany. Ta wilgoć stopniowo wypadając po drodze już jutro dotrze do nas, a w środę czekają nas wichury.

Poniedziałek

Opadami zacznie się na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku. Potem rozpada się na dobre w centrum kraju(patrz na mapę z sumą i zasięgiem opadów w poniedziałek). Do wieczora deszcze dotrą na północny wschód kraju tracąc na sile. Na zachodzie sporo chmur wysokich z za których widać będzie przebłyskujące słońce. Temperatura podniesie się do 5/7 stopni od Opola po Katowice, Łódź, Radom, 7/9 stopni od Warszawy po Suwałki, 10-12 stopni na zachodzie i północy kraju do 12/14 stopni na wschodzie i w Bieszczadach.

Wtorek

Wiatr zacznie się wzmagać i wieczorem powieje już na południu, północy i w centrum do 60 km/h.

Strefa opadów nad ranem znajdzie się od Podlasia po wschód Mazowsza, Świętokrzyskie i Małopolskę. W ciągu dnia wędrować ma na zachód i do wieczora lać będzie już na całym południu, centrum aż po Kujawy, Warmię, południe Ziemi Lubuskiej i Dolny Śląsk. W tym dniu na południu pola znajdą się już pod wodą ponieważ do wieczora suma opadów wyniesie na tym obszarze za dwie doby od 25 do 65 mm. Wieczorem przelotne silne opady pojawią się również na wschodzie i w nocy z wtorku na środę przemieszczać się będą nad Podlasie, Warmię.

Środa

Ulewy z prawdziwego zdarzenia dotrą nad Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, częściowo Kaszuby, Warmię, Mazury i Podlasie a także nadal ma padać na południu kraju aż po Roztocze.

W tym dniu realne zagrożenie powodziowe wystąpi na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce, a także na Bzurze w województwie Łódzkim. Mimo wszystko pola okresowo zalane mogą zostać w całym kraju za wyjątkiem krańców wschodnich.

Łączna suma opadów do czwartku rana wyniesie przeważnie od 20 do 65 mm, na południu kraju od 40 do 90 mm, pod górami do 130 mm.

Uwaga

Na Podhalu we wtorek sypnie mokrym śniegiem przy temperaturze około 1-2 stopni powyżej zera.

Będzie to także bardzo zimny czas na zachodzie, północy, południu i w centrum gdzie w dzień i w nocy maksymalne temperatury sięgać mają 5 do 9 stopni Celsjusza. Na zachodzie w poniedziałek i wtorek do 11 stopni, a na wschodzie z wtorku na środę do 12-15 stopni po czym w środę o poranku spadek temperatury do 7/9 stopni.

Wichury pojawią się głównie w środę. Na północy powieje do 95 km/h. Na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum do 70 km/h. Wiatr uspokajać zacznie się w środę wieczorem.

Wichury pojawią się głównie w środę. Na północy powieje do 95 km/h. Na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum do 70 km/h. Wiatr uspokajać zacznie się w środę wieczorem.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

USDA koryguje w dół światowe zapasy zbóż przed nowym sezonem

Sezon 2020/21 na rynku zbóż jeszcze trwa, a najnowsze amerykańskie szacunki zapowiadają, że w kolejny sezon wkroczymy z jeszcze mniejszymi zapasami. Amerykański Departament Rolnictwa...

Rynek wieprzowiny. Bez zmian i bez nadziei na lepsze jutro

“Trzeba mieć nerwy ze stali, żeby utrzymać się w tym biznesie. Ja nie mam, dlatego musiałem porzucić to co kocham, żeby móc godnie żyć”-...

Ceny drobiu pną się w górę!

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać...

Śledź nas

21,698FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły