piątek, 26 lutego, 2021

Przed nami duże ocieplenie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Po dość pochmurnym czwartku niebo w nocy stopniowo będzie się przecierać. Nigdzie już nie powinno padać czy kropić. Temperatura jeszcze dość niska. O poranku zobaczymy przeważnie 9/12 stopni. Nieco cieplej na południu i wschodzie kraju oraz na wybrzeżu, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 12/14 stopni.

Jednak bardzo szybko na północy kraju chmur będzie przybywać i już w piątkowe przedpołudnie pokropić lub delikatnie popadać może od Szczecina po Miastko, Gdańsk. Około południa opady zanikną po to aby powrócić w godzinach popołudniowych. Popada jednak dość słabo i nie wszędzie- będą to opady wybitnie punktowe.

Na zachodzie, wschodzie i w centrum sucho i tylko lokalnie przede wszystkim na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce, Kujawach, Warmii i Mazurach pokropi deszcz.

Odmienna sytuacja czeka nas na południu kraju. Tu do południa sucho i bardzo słonecznie. Natomiast w godzinach popołudniowych pojawią się przelotne opady deszczu wraz z burzami, które będą miały niewielką intensywność. Pierwsze opady mają szansę się pojawić na południu Dolnego Śląska i Opolszczyźnie około godziny 13/00. Kolejno opady wędrować mają nad Górny Śląsk i Małopolskę- tutaj również nie popada wszędzie i tylko miejscami deszcz przegoni kombajny z pola.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 23/24 stopni. Na zachodzie i południu 25/26 stopni. Najchłodniej od Szczecina po Kaszuby i Suwalszczyznę- tutaj około 20/22 stopni.

Wiatr powieje słabo, na północy umiarkowanie.

Przed nami wiele ciepłych dni. W weekend temperatura miejscami sięgnie nawet 28/29 stopni. W przyszłym tygodniu pojawia się szansa na pierwszy większy upał na sporym obszarze kraju.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,185FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły