niedziela, 7 marca, 2021

Precyzyjnie wyliczone koszty

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nowoczesny sprzęt ma szereg zalet. Jest fabrycznie nowy, wydajny, komfortowy, ma gwarancję i posłuży na długie lata. Wyzwaniem niekiedy jest cena zakupu, a kiedy myśli się o wymianie floty ciągników to należy rozważyć wszystkie opcje finansowania inwestycji. Gospodarstwa niejednokrotnie z usługi wynajmu długoterminowego. 

Na początku lipca uczestniczyliśmy w uroczystym przekazaniu kluczyków do floty nowych 10 ciągników marki John Deere. Wydarzenie odbyło się w Starym Polu w jednym z oddziałów należących do firmy Agro-Sieć Maszyny. Usługa wynajmu długoterminowego ma zalety zarówno po stronie dealera jak i odbiorcy. Dealer oferuje pełne portfolio sprzętu, w ramach umowy i określonych warunkach. Określa się m.in. roczny przebieg i wycenia się każdą przepracowaną godzinę. Po wygaśnięciu umowy na używany, z dobrym pochodzeniem, udokumentowanym przebiegiem i historią pracy chętnych nie brakuje. Gospodarstwa, które decydują się na wynajem długoterminowy mają nie tylko nowoczesny i precyzyjny sprzęt, ale przede wszystkim precyzyjnie określone koszty jego pracy w ciągu trwania umowy.

Spełnić oczekiwania klienta

– Spotkaliśmy się w Starym Polu celem przekazanie kluczyków do ciągników. Pierwsze opuściły nasz oddział dwa miesiące temu. Dzisiaj przekazujemy kolejne traktory. Transakcja obejmuje w sumie 10 ciągników. Z tego miejsca chciałem podziękować za zaufanie, którym obdarzyły nas firmy i oddział w Starym Polu. Chcę zapewnić, że postaramy się nie zawieść w dalszym użytkowaniu maszyn w temacie serwisowym – mówi Łukasz Madej prezes zarządu Ago-Sieć Maszyny.

 

Program działa od kilu lat

– Firma Agro-Sieć wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów kilka lat temu wdrożyła do swojej oferty usługę wynajmu maszyn. Zaczynaliśmy od kilu sztuk, które były wynajmowane na krótki okres. Z biegiem czasu transakcje rosły, aż do takiego rozmiaru, kiedy to zawarliśmy umowę na wynajem długoterminowy 10 ciągników. Kontrakt będzie realizowany przez kilka lat. Są to duże ciągniki serii 8R, 6M – 200 KM oraz ciągniki serii 6R – 200 KM. To, co pomogło wejść nam do dużych spółek to zapewne dostępność serwisu. Samo gospodarstwo, które zdecydowało się na usługę wynajmu długoterminowego jest zlokalizowane dość blisko naszego punktu serwisowego. W tym aspekcie bardzo duże znaczenie mają ludzie, którzy sprzęt obsługują. Liczy się szybkość oraz systemy, które pomagają sprzęt obsługiwać. John Deere w nowoczesnych maszynach stosuje systemy JD Link do monitorowania pracy danej maszyny. Dodatkowe systemy tj. Expert Alert, dają informację, o kodach błędów. Mając podgląd na monitor w kabinie operatora serwisant jest w stanie szybko zareagować. Korzysta się wtedy z systemu RDA Remote Display Access – to jest narzędzie, które pozwala w czasie pracy maszyną zalogować się i widzieć z pozycji z biura to, co operator ma na swoim monitorze. Wiedza w tym zakresie pozwala na szybką reakcję i pomoc bez dojazdu serwisanta na pole rolnika – mówi Daniel Krzywiński z firmy Agro-Sieć Maszyny.

– W imieniu John Deere Polska chcielibyśmy dołączyć do gratulacji ze strony dealera, gratulujemy dobrego wyboru. Dziękujemy za zaufanie, że jest to akurat flota ciągników John Deere. Firma Agro-Sieć Maszyny rozwija się bardzo dynamicznie i jest dobrze przygotowana do realizacji tego typu ofert i usług, nie zawiedziemy Państwa zaufania i nie zawiedziemy w kolejnych latach mówi Tomasz Szczęsny, dyrektor handlowy John Deere Polska.

O gospodarstwie słów kilka

– Laird Agro Group to średniej wielkości firma rodzinna, którą założył Marc Laird – szkocki obywatel, który trafił na Żuławy blisko 26 lat temu. Postanowił na tym terenie rozwinąć swoją działalność rolniczą. Wszystko rozpoczęło się od małego gospodarstwa w Borętach i w Lisewie Malborskim. Na Żuławach w kilku lokalizacjach do 2005 roku gospodarowaliśmy już na ok. 2500 ha. Dzisiaj nasza grupa obejmuje 9 spółek w 7 lokalizacjach. Łącznie pracujemy na areale 4000 ha. Z tego 1900 ha jest własności, a reszta to dzierżawy. Markę John Deere znamy od dawana, praktycznie byliśmy z nią związani od samego początku działalności. Ta transakcja jest dla nas bardzo ważna ze względu na jej rozmiar. Są to nowoczesne ciągniki, które pomogą nam naszą działalność rozwijać i czynić ją jeszcze bardziej produktywną. W gospodarstwie uprawia się pszenicę, rzepak, buraki cukrowe i ziemniaki. Osiągamy wysokie plony, co wyróżnia nas na tle innych gospodarstw rolnych. Jest to zawdzięczane efektem skali produkcji, stabilnej kadry zarządzania i pracowniczej, o którą staramy się dobrze dbać. Jest to również zasługa naszych partnerów biznesowych. Z firmą Agro-Sieć Maszyny jesteśmy związani po sąsiedzku, bo jedno z naszych gospodarstw jest zlokalizowane w Starym Polu. Ta transakcja jest dla nas bardzo ważna, bo zapewnia dostęp do nowoczesnego sprzętu, który usprawni pracę, obniży koszy zużycia paliwa, remontów i utrzymania maszyn starych, na których bazowaliśmy do tej pory w znacznej mierze. Liczymy na to, że nasze wyniki znacząco się poprawią. Ze względu na to, że lada moment zaczną się żniwa, jest to dobry moment, żeby ten sprzęt przyjąć i się przygotować logistycznie to tego najbardziej gorącego okresu w całym roku – mówi Piotr Gawecki prezes Laird Agro Group.

 

Gospodarstwo i usługi

– Dwa traktory trafiły do gospodarstwa POM-AGRO, które ma powierzchnię 500 ha. Specjalizuje się ono m.in w produkcji ziemniaków. 150 ha przeznaczonych jest do produkcji sadzeniaków. Na areale 400 ha wykonywana jest usługa od sadzenia do zbioru ziemniaków. Poza tym w tym roku realizujemy kontrakt na uprawę 1000 ha zbóż. Stąd koniecznie zwiększenie parku maszyny w naszym gospodarstwie. Firma działa na rynku od 2006 roku. Początki działalności były prowadzone na areale 15 ha, a przez kolejne lata areał rósł. W firmie pracuje 20 osób na stałe, a w sezonie zbiorów ich liczba rośnie do 60. Od samego początku jesteśmy powiązani z marką John Deere, z wyjątkiem 3 maszyn wszystkie ciągniki reprezentuje marka John Deere. Do dziś z nich korzystamy, a co warto dodać, że nie mają one dużej utraty wartości przy odsprzedaży. Cieszymy się, że firma Agro-Sieć Maszyny zdecydowała się na wynajem długoterminowy. Myślimy jest przyszłość, bo jesteśmy rolnikami bądź firmą usługową, my mamy dbać o nasze prace, a dealer ma dbać o to, żeby koszt pracy maszyny był jak najniższy. To jest przyszłość w naszym rolnictwie, a standard na Zachodzie, gdzie połowa floty dużych maszyn pracuje na wynajem. Widzę to jako bardzo rozwojowy rynek, a my chcemy w nim uczestniczyć mówi Diarmid Johnston prezes gospodarstwa POM-AGRO.

Szybki rozwój firmy

Agro-Sieć Maszyny sprzedaje maszyny John Deere od 18 lat. Firma ma 3 odziały w woj. pomorskim, 3 w woj. kujawsko-pomorskim i jeden w miejscowości Drobin w woj. Mazowieckim. Firma się dynamicznie rozwija. Działalność była prowadzona na początku w jednej lokalizacji w woj. pomorskim z załogą kilkunastu osób. Dziś pracuje 140 osób. Nowy oddział w Starym Polu ma powierzchnię 1200 m2. Został on przeniesiony z Pszczółek, który był zlokalizowany na małej działce. Było tam małe zaplecze serwisowe bo tylko na 4 stanowiska. W nowej lokalizacji jest ich 14. Placówka ma sklep z częściami zamiennymi. Główny magazyn mieści się w Chełmnie. W ciągłej dostępności są części za ok. 10-12 mln. zł.

Krzysztof Grzeszczyk

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły