sobota, 27 lutego, 2021

Ogromny pożar – zaczęło się od wypalania trawy..

-REKLAMA-
-REKLAMA-

20 drewnianych domów poszło z dymem. Przyczyna – wypalanie traw.

Do pożaru doszło wczoraj we wsi Narcze w rejonie szczuczyńskim. 8 kwietnia około godz. 14. strażacy otrzymali powiadomienie, że od palącej się trawy zajęły się domy we wsi. Tylko dwa z nich były na stałe zamieszkałe.

Komitet Śledczy Białorusi ustalił, że 70-letni mieszkaniec Narczy około godz. 11 postanowił wypalić trawę na swoim obejściu.

– Według relacji mężczyzny – proces miał pod kontrolą i poszedł do domu, dopiero gdy wszystko zgasło. Jednak po jakimś czasie przyszedł do niego inny mieszkaniec wsi i poinformował o pożarze na jego podwórku. Obecnie śledczy prowadzą czynności na miejscu zdarzenia — informuje Komitet Śledczy.

Podczas pożaru nikt z mieszkańców wsi nie ucierpiał. W związku z pożarem wszczęto sprawę karną.

Jak informuje portal Radzima.net, przed wojną wieś znajdowała się na terytorium II RP i była zamieszkiwana przez katolików.

 

Źródło: belsat.eu /Zdj. t.me/skgovby

 

Ogromny pożar stogu słomy i budynku gospodarczego

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,194FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły