poniedziałek, 1 marca, 2021

Nowe barierki przyczep do bydła od firmy JOSKIN

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nowe barierki przyczep do bydła, JOSKIN BETIMAX, zaprojektowano z myślą o komforcie i bezpieczeństwie zwierząt oraz … hodowcy!

Troska o komfort i bezpieczeństwo inwentarza jest priorytetem hodowcy. A zatem także producenta przyczep do przewozu bydła. W związku z tym przyczepy JOSKIN BETIMAX mają antypoślizgową podłogę, tylne drzwi otwierane na maksymalną szerokość oraz zaokrąglone krawędzie nadkoli, a model RDS dyszel pochłaniający wstrząsy i opuszczane podwozie. Nawet kolor nadwozia wybrano mając powyższe na uwadze – w modelu R, z rampą, jest to apetyczna, soczysta zieleń, a w serii RDS kojąca szarość ocynku.

Zaganianie zwierząt, tak by się nie zraniły ani nie przestraszyły, jest kolejnym istotnym aspektem komfortu i bezpieczeństwa przyczep do ich przewozu. Przy okazji wprowadzania zmian konstrukcyjnych w przyczepach BETIMAX, mających na celu dostosowanie ich do norm unijnych (i przy okazji narzuconych ostatnio restrykcji), JOSKIN dopracował i uzupełnił ofertę zewnętrznych barierek do kierunkowania bydła, nie zapominając o komforcie i bezpieczeństwie hodowcy.

Przed projektantami postawiono 3 wymogi konstrukcyjne: po pierwsze była to łatwa, szybka i wygodna obsługa, po drugie zgodność wymiarów z przepisami ruchu drogowego (max. szer. 2,55 m), a po trzecie możliwość montażu na wszystkich przyczepach do bydła marki JOSKIN w eksploatacji od ponad 10 lat.

Efekt: bez względu na typ przyczepy JOSKIN BETIMAX, nawet już użytkowanej, hodowca może ją wyposażyć w zestaw prostych, solid-nych i bezpiecznych barierek, do wyboru spomiędzy 3 nowatorskich modeli.

Barierki obrotowe to proste podstawowe rozwiązanie oparte na solidnej konstrukcji z kwadratowych profili. Są one zamocowane na zawiasach z tyłu przyczepy, a kąt ich otwarcia osiąga 190°. Proponowane są w długościach 3,5 i 4,5 m.

Zbudowane z okrągłych rur barierki teleskopowe mają 2 m długości podczas transportu i 3,6 m po rozciągnięciu, przy czym w obu pozycjach są blokowane automatycznie. Są one składane na drzwi z tyłu skrzyni ładunkowej (do przejazdu w węższych miejscach jak wjazd do obory) lub na ściany boczne przyczepy, dzięki czemu mają bardzo duży zasięg przy otwieraniu, dochodzący do 270°!

I wreszcie barierki obrotowe na szynie, które stanowią najbardziej wszechstronne rozwiązanie. Przesuwają się one na solidnej szy-nie przymocowanej do ściany przyczepy, przy czym wysuwa się je stopniowo, po torze liniowym, co umożliwia używanie ich również w węższych miejscach. Wózek barierki jest wyposażony w zawias, który także umożliwia jej obrót, o ponad 150°, na całej długości szyny. Ich podstawowa długość wynosi 3,5 m, ale są również dostępne w wersji 4,5 m, do skrzyń ładunkowych mierzących 6 m, 7,5 m i 9 m. Wszystkie mają przesuwny dolny element, pozwalający uniknąć kolizji z błotnikami kół.

Wszystkie barierki marki JOSKIN mają 3 zdecydowane zalety:

  • najważniejsza to system odciążania obejmujący górną regulowaną sprężynę, która ułatwia operatorowi obsługę oraz odciąża zawiasy barierki;
  • kolejną są duże możliwości dopasowania do nierówności podłoża w każdej pozycji dzięki elementowi, który zapewnia regulację kątową położenia barierki;
  • trzecia to zwarte ustawienie transportowe zapewniające przepisową szerokość 2,55 m, z ryglem zabezpieczającym i odbojami wygłuszającymi, by ograniczyć stres zwierząt i hodowcy.

Do tego dochodzą tradycyjne zalety ‘‘Made by JOSKIN”, między innymi, odpowiedni stosunek jakości do ceny, trzyletnia gwarancja firmy JOSKIN, a zwłaszcza własny ocynk, co ogółem przyczynia się do komfortu zwierząt, a zatem także hodowcy.

3 założenia konstrukcyjne, 3 nowatorskie modele i 3 zdecydowane zalety to argumenty, które mówią same za siebie. Przy czym do już użytkowanych przyczep Betimax barierki marki JOSKIN są dostępne w zestawie do samodzielnego montażu, według załączonej instrukcji.

 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły