piątek, 5 marca, 2021

Inteligentne doradztwo agrobiznesowe wspomagane sztuczną inteligencją

-REKLAMA-
-REKLAMA-

AIA czyli inteligentne doradztwo w zakresie agrobiznesu (ang. Agribusiness Intelligence Advisory) to usługa oparta o mechanizmy sztucznej inteligencji, która łączy technologię z wieloletnim doświadczeniem wybitnych agronomów.

Inteligentne doradztwo w rolnictwie

AIA daje rolnikom możliwość konsultacji z agronomicznymi doradcami przed podjęciem decyzji wpływających na kondycję gospodarstwa tj. płodozmian, plan nawożenia, budżet itp. Doradcy korzystają z narzędzi opartych o sztuczną inteligencję, aby pomóc rolnikom podejmować lepsze decyzje dzięki profesjonalnym poradom.

https://agroprofil.pl/p/program-ochrony-roslin-rolniczych-2019/

Zdaniem Adama Mikołajczaka, Prezesa eAgronom Polska, polscy rolnicy otwierają się na nowe technologie.

Polskie rolnictwo nie odbiega od standardów europejskich, a w wielu aspektach jest ponadprzeciętne. Jednym z takich aspektów jest wykorzystanie nowych rozwiązań z zakresu agrotechnologii. W eAgronom obserwujemy ten trend, słuchamy rolników i wdrażamy coraz więcej innowacyjnych rozwiązań do programu. Każdego dnia pisze do nas około setka klientów z różnymi pytaniami. Polscy rolnicą są bardziej otwarci i widzimy zainteresowanie oprogramowaniem oraz nowymi funkcjami, które obecnie prezentujemy. – powiedział Mikołajczak

Doradztwo rolnicze nie tylko online

AIA zapewnia doradztwo zarówno online, jak również osobiście podczas spotkań z indywidualnymi opiekunami klientów.

Ponieważ projekt AIA zakończył się sukcesem w Estonii, postanowiliśmy wprowadzić tę usługę również w Polsce, aby poszerzyć nasz zasięg i wykorzystać dane z innych krajów w celu dalszego rozwoju oferty i mechanizmów sztucznej inteligencji. – powiedział dyrektor operacyjny eAgronom Stenver Jerkku.

Nowe technologie mają ułatwiać życie gospodarzy. eAgronom dąży do stworzenia globalnej platformy, dzięki której rolnicy mogą kompleksowo zarządzać swoim gospodarstwem w najbardziej dochodowy sposób, jednocześnie dbając o dobro środowiska.

Idea ta umożliwia rolnikom lepsze zagospodarowanie czasu dla swoich rodzin. Dzięki nowym technologiom mogą spokojnie podejmować
decyzje biznesowe, a ich zarobki będą adekwatne do włożonej pracy oraz wysiłku.

Bezpieczeństwo danych

eAgronom działa online, bez konieczności instalacji, a wszystkie dane trzymane są w chmurze. Komputer może się popsuć, a papierowa dokumentacja zgubić. Platforma korzysta z tych samych serwerów co banki. Wprowadzone przez klientów dane są bezpieczne.

To właśnie ilość i potencjał danych był podstawą do utworzenia kolejnego projektu – agronomicznej sztucznej inteligencji Agronom AI (w skrócie AIA). Obecnie eAgronom gospodaruje 750 000 ha gruntów. Wykorzystuje zebrane dane, aby śledzić trendy, efektywność wykorzystanych środków chemicznych czy zabiegów i wyciągać wnioski.

Z firmą współpracują eksperci z absolutnej europejskiej czołówki, którzy są wspierani przez algorytmy AIA i sztuczną inteligencję. Ich celem jest jak najlepiej doradzać rolnikom zarówno od strony biznesowej, jak i praktycznej czyli zarządzania uprawami.

Europejskie i krajowe problemy

Znakowanie produktów rolnych w sklepach – jak walczyć z nieprawidłowościami?

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Czy to będzie kolejny socjał?

Grupa pn. #HodowcyRazem zrzeszająca 7 największych krajowych organizacji branży hodowlanej odniosła się do założeń konsultowanego właśnie rządowego projektu Krajowej Strategii Rozwoju dla unijnej Wspólnej Polityki...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,500SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły