wtorek, 9 marca, 2021

Deszczowy piątek [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy opady będą ustawać. Padać ma deszcz jeszcze na wschodzie kraju do około północy. Natomiast nad ranem nowa porcja opadów wkroczy nad wybrzeże i bardzo szybko będzie się przesuwać na południowy wschód. Jeszcze przed godziną 9/00 bardzo silne opady deszczu występować będą na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii i Mazurach oraz na wschodzie Wielkopolski oraz północy i w centrum Łódzkiego- w dwóch ostatnich regionach opady znacznie słabsze. Przed południem strefa silnych opadów deszczu i mokrego śniegu odsunie się na wschód kraju. Po południu w wielu regionach pojawiać się będą przelotne opady deszczu- już bez śniegu. Najwięcej opadów pojawi się na północy, zachodzie i w centrum kraju. Bardzo mała szansa na opady lub ich całkowity brak  jest na południu kraju a w szczególności na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Przewidywana suma opadów w ciągu najbliższej doby wyniesie od około 0-1 mm na południowym zachodzie, 0-2 mm na południu, poprzez 0-4 mm na zachodzie, 2-6 mm w centrum, 4-7 mm na wschodzie. Najwięcej deszczu spadnie na Warmię oraz Pomorze Gdańskie 10-15 mm, lokalnie w okolicy Lęborka i Wejherowa ponad 20 mm.

Temperatura nad ranem wyniesie od około 3-4 stopni na południu i wschodzie, 5-6 stopni na w centrum. Najcieplej aż 8-11 stopni o poranku na Pomorzu Zachodnim i wzdłuż Odry.

W ciągu dnia prawdziwa wiosna. Najchłodniej na wschodzie i w centrum 6-8 stopni. Na północy i północnym zachodzie 8-10 stopni. Najcieplej od Małopolski po Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską oraz południową Wielkopolskę gdzie miejscami zobaczymy nawet 11-13 stopni.

Odczucie chłodu potęgował będzie jedynie silniejszy wiatr osiągający w porywach nawet 60-75 km/h.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły