poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Sobota z wiosenną temperaturą, niedziela nieco chłodniejsza [POGODA]

spot_img

Przed mieszkańcami Pomorza Zachodniego i Kaszub oraz północnej, wschodniej Wielkopolski, Kujaw, wschodu, północy i centrum Łódzkiego bardzo mokra noc. Spadnie tutaj około 2-5 mm deszczu a na Kaszubach i obu Pomorzach od 5 do 10 mm deszczu. Na pozostałym obszarze noc sucha i tylko lokalnie pokropi deszcz.

Będzie wyjątkowo ciepło- wręcz rekordowo. Od 4 stopni na wschodzie do 7-9 stopni na południu, północy i w centrum i aż 10-12 stopni na zachodzie kraju.

Do południa popada jeszcze od Warmii po Mazury i północne Podlasie (2-4 mm). Na pozostałym obszarze sucho, tylko lokalnie od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Łódzkie, Mazowsze pokropi. W wielu regionach na południu pojawi się słońce. Po południu kolejna strefa ciągłych opadów deszczu wkroczy nad Ziemię Lubuską, do wieczora obejmując całą Wielkopolskę, Kujawy, Mazowsze (za wyjątkiem południa), Pomorze Zachodnie, wschodnie i środkowe (za wyjątkiem wybrzeża).

Temperatura prawdziwie wiosenna. Od 5-7 stopni na północy, 8-11 stopni na wschodzie i w centrum, 11-12 stopni na zachodzie i południu. Najcieplej 13-15 stopni odnotujemy między Słubicami, Wrocławiem, Opolem a Bielsko Białą i Tarnowem.

Z soboty na niedzielę opady rozszerzą się na cały kraju, lecz najmocniej popada na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Mazowszu- do 7-15 mm. Na pozostałym obszarze spadnie około 2-8 mm deszczu.

Temperatura zatrzyma się nad ranem na około 4-6 stopniach.

W niedzielę po przejściu frontu chłodnego ochłodzenie. W ciągu dnia termometry nigdzie nie przekroczą 8-9 stopni. Na północy około 3-4 stopni. Opady ciągłe zamienią się w przelotne/śniegu/gradu/krupy śnieżnej/. Będzie to również bardzo wietrzny dzień. Na północy i zachodzie może dmuchnąć do 90 km/h.

Po niedzieli jeszcze większe ochłodzenie.

 

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników