czwartek, 4 marca, 2021

Czwartek ciepły i z deszczem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy popadało od Suwalszczyzny po Kaszuby, Pomorze Zachodnie i północ Lubuskiego.

Wieczorem po burzach powstanie spora chmura z opadami deszczu od okolic Radomia, Kozienic po Siedlce, Terespol, Lublin, Kozienice (tutaj spadnie dodatkowo około 2-10 mm deszczu)- miejscami popada też na południu i wschodzie. Niewielka strefa opadu trwająca do 1 h w nocy wędrować ma wzdłuż wybrzeża z zachodu na wschód- w ilości 1,5 mm.

Temperatura w nocy od +2 stopni na Żuławach i północy Warmii, 3-5 stopni na północy, do 6-8 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej na południu i wschodzie- 10 stopni.

Przed południem pokropi jeszcze miejscami na południowym wschodzie, po południu już sucho i słonecznie. Cały dzień suchy również w centrum kraju i na południu.

Burze pojawią się na zachodzie kraju- prawdopodobnie z pominięciem dużej części Ziemi Lubuskiej. Zagrzmi i popada na całym Pomorzu Środkowym, północy i w centrum Wielkopolski- kolejno te opady zawędrują na zachód Kujaw, wschód Wielkopolski i na Kaszuby- tutaj spadnie około 2-14 mm deszczu podczas burz. Miejscami popada także na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i zachodzie Łódzkiego: 0-6 mm.

Temperatura wyniesie od 15-17 stopni na wschodzie, 19 stopni w centrum i na północy, 20-22 stopni na zachodzie i południowym zachodzie, a także na Kujawach.

Łukasz Sieligowski 

Tak obecnie wyglądają opady w Polsce [godz. 16]

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły