wtorek, 31 stycznia, 2023

Środowe burze przyniosły intensywne opady deszczu i gradu

-REKLAMA-spot_img

W środę po południu nad województwem lubelskim przeszły burze, które przyniosły intensywne opady deszczu. W rejonie Lublina i w Świdniku spadło kilka centymetrów gradu.

Środowa strefa burz rozciągająca się od Annopola, poprzez Kraśnik, Lublin, Świdnik i Łęczną przyniosła m.in. intensywne opady gradu oraz deszczu. Miejscami doszło do podtopień.

Jak przekazali czytelnicy, w rejonie Lublina i w Świdniku spadło kilka centymetrów gradu. Opadom towarzyszyły wyładowania atmosferyczne.

Poradnik suszowy cz. I -> Skąd się bierze susza i jak przeciwdziałać jej skutkom? – POBIERZ TUTAJ

Obecnie zjawiska konwekcyjne na terenie woj. lubelskiego powoli zanikają. Lokalnie może jeszcze zagrzmieć na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Grzmi również w rejonie Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Józefowa nad Wisłą i Poniatowej. Burze powoli przesuwają się z południowego-zachodu w kierunku północno-wschodnim.

Na zdjęciach przesłanych od Czytelników zobaczycie sytuację pogodową, która wystąpiła w Świdniku, Lublinie i okolicach Lublina (gmina Głusk).

Źródło/fot: lublin112.pl

 

 

 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników